Z widokiem na salon

W nowoczesnych aranżacjach często łączy się ze sobą kuchnię, salon i jadalnię. Takie rozwiązanie optycznie powiększa przestrzeń. Chcąc jednak odseparować kuchnię od pozostałych pomieszczeń, jednocześnie pozostawiając wnętrze przestronnym, warto oddzielić strefę kuchenną od wypoczynkowej za pomocą szklanego przepierzenia.

We współczesnym budownictwie można dostrzec tendencję do łączenia salonu z aneksem kuchennym. Do pozornego przedzielenia tych pomieszczeń stosuje się najczęściej wyspę lub barek. Takie rozwiązanie pozwala z jednej strony na połączenie strefy kuchennej z częścią wypoczynkową, dając jednocześnie możliwość pozostawania w ciągłym kontakcie z rodziną lub przyjaciółmi, którzy przebywają w salonie lub jadalni. Takie rozwiązanie ma jednak swoje minusy. Krzątanina w kuchni może przeszkadzać domownikom, którzy akurat pracują przy stole lub oglądają telewizję. W rozwiązaniu tego dylematu pomóc może zastosowanie przepierzenia ze szkła hartowanego, które oprócz nowoczesnego designu zapewnia jeszcze izolację termiczną i akustyczną, w efekcie czego podczas wykonywania codziennych czynności w kuchni, takich jak na przykład zmywanie czy układanie talerzy, uniknie się przeszkadzania pozostałym mieszkańcom. Stworzenie szklanej przegrody pozwoli również na uniknięcie rozprzestrzeniania się zapachów po domu w trakcie gotowania. Rozwiązanie takie doskonale sprawdza się zwłaszcza w niewielkich pomieszczeniach z ograniczonym dostępem do światła dziennego, ponieważ przepierzenie wykonane ze szkła hartowanego przepuszcza naturalne światło oraz nie zmniejsza optycznie pomieszczenia. Co więcej, szklana przegroda dodaje wnętrzu lekkości i nowoczesnego charakteru.

Aby mieć pewność, że przepierzenie jest odporne na uszkodzenia mechaniczne, należy wybrać szybę wykonaną ze szkła hartowanego. Tworzywo to nie różni się pod względem wizualnym od tradycyjnego materiału, jednak ma dużo większą wytrzymałość przy tej samej grubości. Istotne jest również to, że posiada ono wysokokrystaliczną strukturę, dzięki czemu przy ewentualnym rozbiciu tafla rozpadnie się na bardzo małe kawałki o nieostrych krawędziach, w efekcie czego można uniknąć skaleczenia.

Przeszklona ściana sprawia, że sposób urządzenia kuchni jest doskonale widoczny z poziomu salonu, dlatego warto zadbać, aby obie przestrzenie zaaranżowane były w spójny i harmonijny sposób. W tym celu można wybrać meble utrzymane w tej samej stylistyce oraz  zadbać o takie same obicie kanapy, hokerów i krzeseł w jadalni. Dobrym pomysłem jest także pomalowanie ścian w tych samych odcieniach oraz wykonanie podłogi z tego samego materiału. Obecność dużych powierzchni ze szkła hartowanego niejako wymusza realizację aranżacji w duchu modernistycznym, dlatego doskonałym pomysłem może okazać się także zastosowanie w kuchni eleganckiego blatu Gobi Black o delikatnej strukturze i widocznych ziarenkach kwarcu. Gobi Black cechuje się delikatnym połyskiem, który idealnie pasuje do nowoczesnych elementów dekoracyjnych, wykonanych ze szkła lub posiadających chromowane wykończenie. W nowoczesnych aranżacjach zwraca się uwagę przede wszystkim na estetyczne dopracowanie każdego szczegółu, ale ważną rolę odgrywa też jakość produktów. Wybierając trwałą szybę hartowaną, należy również wybrać blat, który będzie służył przez wiele lat, czyli taki, który będzie odporny na zarysowania, uszkodzenia mechaniczne i wilgoć. Te wszystkie  wymagania spełniają blaty Technistone wykonane z konglomeratu.

Ściany ze szkła hartowanego to ciekawa propozycja dla wszystkich, którzy chcąc oddzielić przestrzeń kuchenną od wypoczynkowej, pragną pozostawać jednocześnie w stałym kontakcie z domownikami, znajdującymi się w sąsiednich pomieszczeniach.