Z miłości do diamentów…

Marilyn Monroe śpiewała kiedyś, że diamenty są najlepszymi przyjaciółmi kobiet… Naszym zdaniem uwielbiają je wszyscy, a zwłaszcza designerzy oraz projektanci sztuki użytkowej. Przeczytajcie więcej na ten temat!

Diamonds are forever!

We współczesnych projektach wnętrz bardzo często goszczą elementy o geometrycznych kształtach, przypominające swoim wyglądem budowę drogocennych diamentów. Możemy spotkać je zarówno w postaci mebli: komód, stolików kawowych, krzeseł, jak i dodatków: półek, świeczników, wazonów czy choćby lamp. Ale motyw geometrii możemy powielić również na powierzchniach płaskich: tekstyliach domowych – np. podkładach na stół, tkaninach – poszewkach na poduszki, pledach, zasłonach i dywanach oraz na tapetach i innych dekoracjach ściennych.

Geometryczne wzory świetnie sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach – ważne jednak, aby stosować je z umiarem. Jeden element przypominający swoim kształtem budowę diamentu może dodać stylizacji efektownego looku, natomiast kilka nieprawidłowo dobranych może zaburzyć całą koncepcję wnętrza.

Brylancja diamentu

Diamenty kojarzą nam się przede wszystkim z połyskliwą powierzchnią. W ofercie firmy Technistone możemy znaleźć linię materiałów, które podobnie jak te drogocenne kamienie wyróżniają się efektem brylancji, czyli zjawiskiem świetlnym w postaci iskrzących się odbić – mowa o linii Starlight Collection. Dzięki wtopieniu w materiał drobinek szkła i zwierciadeł, proponowane konglomeraty kwarcytowe potrafią rozświetlić wnętrze i podkreślić styl każdego mieszkania. W skład kolekcji wchodzi kilkanaście propozycji utrzymanych w rozmaitych tonacjach, a wśród nich: Starlight White w śnieżnobiałym wybarwieniu, stonowana szarość Starlight Grey, elegancka czerń Starlight Black oraz dwa materiały cieszące się największą popularnością w Polsce – Brilliant White i Brilliant Black.