Z czego zrobić blaty do kuchni? Zalety konglomeratu

Konglomerat kwarcowy spodoba się szczególnie tym osobom, które lubią naturalne piękno, a przy tym ważna jest dla nich jakość i elegancja. Technistone to doskonała alternatywa dla naturalnego kamienia – materiał ten ma daleko lepsze właściwości użytkowe, rysunkiem przypomina autentyczny surowiec,  a dodatkowo przewyższa go w kwestiach technicznych.

Bogata oferta kolorów

Dzięki temu, że konglomeraty mogą mieć przeróżne kolory, świetnie łączymy naturalny i nowoczesny wygląd. Wielość wybarwień to więcej możliwości dopasowania materiału nawet do niestandardowej aranżacji! Tę cechę szczególnie doceniają wymagający klienci.

Łatwość naprawy uszkodzeń

I kamień, i konglomeraty są bardzo wytrzymałe, ale gdy dojdzie do uszkodzenia, to konglomerat można  z łatwością naprawić za pomocą szlifowania.

Łatwość obróbki

Konglomerat możemy obrabiać na wiele sposobów, dlatego spodoba się tym, którzy mieszkanie urządzają z fantazją. Jednym z najpopularniejszych efektów stosowanych przy konglomeratach Technistone, jest tworzenie blatu i zlewozmywaka z tego samego bloku materiału. Można też formować materiał w różne fantazyjne wzory.

  • Save

Ciepło materiału

Niekwestionowaną zaletą konglomeratu, a przy tym cechą, dzięki której przewyższa on kamień, jest jego temperatura. Konglomerat przyjmuje temperaturę pomieszczenia, dlatego jest szczególnie przyjemny w dotyku nawet, gdy w pomieszczeniu jest stosunkowo chłodno.

Lekkość

Konglomeraty są lekkie nie tylko w dosłownym tego słowa znaczeniu (co ułatwia choćby ich montaż), ale nadają również lekkości samemu wnętrzu. Jeśli wybierzemy konglomerat zamiast kamienia, na pewno unikniemy efektu przytłoczenia czy sztucznego przepychu, który w niektórych wnętrzach może wyglądać karykaturalnie.