Wzorzysta kuchnia – projekty z wykorzystaniem elementów ozdobnych

Kolorowe wzory na ścianach kuchni czy pokoju pamiętają jeszcze nasze babcie. Trend ten zmieniał się przez lata zastępując malowane ściany tapetami, boazerią czy płytkami ceramicznymi. Dziś, moda ta, może w nieco innej odsłonie wraca jako ciekawy element dekoracyjny niemal każdego pomieszczenia. Jak możemy zastosować go w kuchni?

Ściana z konglomeratu kwarcytowego

Obicie ścian materiałem TechniStone® to bardzo praktyczne rozwiązanie.  Powierzchnia jest bowiem bardzo wytrzymała i prosta w utrzymaniu. Ponadto, szeroka gama kolorów i wzorów pozwala na przeobrażenie ściany kuchennej w niepowtarzalny element dekoracyjny. TechniStone® Calacatta Silva prezentuje się w tej roli zjawiskowo.

  • Save

 

Wzorzysta tapeta

Moda na tapety królowała szczególnie w latach 80 – 90-tych. Jednak trend ten powraca i po raz kolejny zyskuje swoich fanów. Delikatne wzory w stonowanych kolorach bardzo dobrze prezentują się z prostymi szafkami kuchennymi i białym lub czarnym blatem kuchennym TechniStone®.

Decydując się na kwiecistą tapetę w kuchni pamiętajmy by dobrać delikatny odcień blatu kuchennego i szafek.

  • Save

Mozaikowa kuchnia

Ciekawym rozwiązaniem jest wybór płytek ceramicznych lub konglomeratu kwarcytowego TechniStone® tworzącego mozaikowy obraz złożony z malutkich elementów. W tym przypadku, podobnie jak przy wzorzystej tapecie, warto zdecydować się na prosty kolor szafek i blatu kuchennego

  • Save

Płytki ścienne

Płytki ceramiczne z ciekawymi wzorami i barwami mogą dodać wnętrzu określonego charakteru. Szare lub czarno-białe wzory urozmaicą loftowe lub minimalistyczne wnętrze. Natomiast kolorowe, kwieciste płytki mogą ozdobić tradycyjną kuchnię we włoskim lub hiszpańskim stylu.

  • Save