Wyposaż swoje wnętrze w zależności od pory roku

Poranne powietrze jest bardziej ostre, słońce grzej już w mniejszym stopniu, a drzewa zrzucają jeszcze niedawno zielone liście. Tak, wszyscy czujemy zbliżającą się jesień. Wciąż staramy się uchwycić ostatnie promienie słońca i babiego lata, bo uświadamiamy sobie, że nadchodzący okres bez nich będzie długi. Wiele osób uważa jesień za ponurą i nieulubioną porę roku, kiedy wszystko, co ładne, traci swoją jasność i blask, drzewa blakną, a niebo staje się szare. Uwierz, że nawet w tej przygnębiającej atmosferze możesz odkryć wiele radości. Liście szeleszczą pod stopami, gorąca kawa nigdy nie smakowała lepiej, a my wyciągamy z pawlacza ulubione wełniane koce, w które możemy się zwinąć. To są chwile, w których naprawdę doceniamy komfort, jaki zapewnia nam nasz ukochany dom. Im niższa temperatura na zewnątrz, tym bardziej to miejsce staje się przytulnym schronieniem przed zimą i chmurami. Dzięki wprowadzeniu kilku drobnych zmian przygotujesz jesienią swoje wnętrze tak, że będziesz chciał w nim pozostać aż do wiosny.

 

  • Save

W ogrzewanym domu jesienna atmosfera wprowadzi Cię w kontemplacyjny nastrój. (TechniStone® Gobi Urban)


Przyjaciele w deszczu

Na dużym tarasie lub w ogrodzie mogłeś sobie pozwolić na zaproszenie przyjaciół według własnego upodobania. Tłoczenie się w domu, gdzie nie masz tak dużych stołów ani tyle miejsca do siedzenia, wydaje się trudne do wyobrażenia? Nie musisz czekać do lata ani chodzić do gwarnych restauracji, ponieważ domowe imprezy mogą stanowić w tym okresie przyjemne urozmaicenie z którego warto skorzystać wraz z bliskimi. Pufy i poduszki na siedziska zapewnią zawsze wygodne miejsce do siedzenia. Przyjazną atmosferę w danym miejscu można dopełnić przyjemną muzyką. Kuchnia połączona z salonem stanie się centrum najnowszych plotek. Parę krzeseł barowych pozwali gościom na utrzymanie kontaktu, nawet podczas przygotowywania posiłku.

 

Niech się stanie światłość

Latem ozdabiamy nasze ogrody i tarasy różnorakimi lampionami, lampkami i świecami, abyśmy mogli przydłużyć i uprzyjemnić nasz pobyt na zewnątrz. Wraz z przyjściem chłodów spoglądamy na dwór z wnętrza naszego domu przypominając sobie letnie grillowanie z przyjaciółmi i spotkania przy kieliszku dobrze schłodzonego drinku. A gdyby przenieść tak trochę letnich wspomnień do domu? Stwórz w pomieszczeniu przyjemną ciepłą atmosferę za pomocą świec o różnych rozmiarach. Pokój natychmiast roztańczy się w rytmie migoczących płomyków. To szybki i łatwy sposób na przywrócenie atmosfery z biwakowych ognisk. Unikaj natomiast zimnych metali w kolorze stali. Postaw na mosiężne i złote elementy, które są jak drugie słońce i przyjemnie odbijają światło podczas gry wesołych refleksów-

 

  • Save

Palące piękno ognia rozgrzewa ciało i duszę (TechniStone®, Crystal Anthracite Pure)

 

Kontemplacyjne kolory

Kolory odzwierciedlają nie tylko pory roku, ale także nasz nastrój. Paradoksalnie nie jest wskazane otaczać się jesienią jaskrawymi tonami, aby ożywić szarość deszczowych dni. Poszukajmy inspiracji w przyrodzie pozostając z nią w pełnej harmonii. Na zewnątrz wszystko ciemnieje i zwalnia swoje tempo, dlatego i my ten czas powinniśmy spędzić relaksując się i rozgrzewając nasze ciało i zmysły. Kolory musztardowe, zmysłowy burgund i złuszczający rdzawy kolor sprawią, że Twoje wnętrze stanie się przestrzenią, w której czas się zatrzymał. Chłodna szarość i surowe odcienie bieli nie wywołują tych uczuć. Należy o tym pamiętać wybierając tkaniny, świeczniki, doniczki, nowe meble czy dywan. Jeśli tego typu kolorowa plejada to dla Ciebie za dużo, wybierz delikatniejszy wariant – kolory ochrowe lub ceglaste. Również one potrafią wyczarować przyjazne domowe ciepło.

 

Noble Imperial Grey
  • Save

Aksamitne i wełniane koce, pozwól sobie na ciepły dotyk luksusu w odcieniach jesiennych liści. (TechniStone®, Noble Imperial Grey)

Przytulna niedoskonałość

Wielu z nas spędziło rekordową ilość czasu w domu w poprzednim okresie, a myśl o ponownym zamknięciu w murach z powodu brzydkiej pogody człowieka może przerazić. Poza tym, całkiem możliwe, że zauważyłeś wiele niedoskonałości, które posiada twoje pomieszczenie, ale przy codziennej krzątaninie nie było czasu ani sił, aby je zarejestrować. Nie ma znaczenia, czy udało Ci się lub nie zestroić i naprawić wszystko co do joty. Praktyczne błędy i niedostatki można również wykorzystać w celu osiągnięcia przestrzeni zgodnej w osobistym, charakterem. Wystarczy schować to co nas denerwuje – antyczne komody, drewniane skrzynie i wiklinowe kosze to świetne miejsce do przechowywania niedokończonych lubi nieposortowanych rzeczy. Wyplatane lub wiklinowe dekoracje ścienne i obrazy zasłonią ściany i przyciągną uwagę, dzięki czemu niedokończone przestrzenie staną się nagle bardziej zamieszkane.

 

Noble Carrara
  • Save

Skandynawscy projektanci nie boją się ciemnych kolorów, ponieważ mają w sobie głębię, ale wiedzą, jak je odświeżyć, aby nas nie przytłaczały. (TechniStone®, Noble Carrara)

Guru Hygge radzi

Drewniane półki, solidny stół i kolorowy prążkowany kamień. Skandynawscy eksperci wiedzą, dlaczego tego typu materiały warto umieszczać w miejscach, w których przez większość roku jest ciemno, a ludzie są bardziej większość czasu przebywają w domu niż na zewnątrz. Są praktyczne i przyjemne w dotyku. Dodatkowo wnoszą do przestrzeni pozytywną energię natury, której czasami tak bardzo nam brakuje w celu uzyskania pełnego komfortu. Dlatego pomyśl o roślinach, która wprawdzie nie bujają kolorowymi pąkami, ale swoją naturalnością wzbogacą nasze otoczenie.