Wykańczamy łazienkę – płytki ceramiczne czy konglomerat kwarcytowy?

Płytki ceramiczne, a może coś innego? To pytanie, które zadaje sobie wiele osób urządzając łazienkę. Wszyscy dobrze znamy płytki ceramiczne, ale coraz częściej i chętniej szukamy dla nich alternatywy, dzięki której możemy wykończyć naszą łazienkę nieszablonowo. Ich godnym następcą może być konglomerat kwarcytowy Technistone.

Płytki ceramiczne – znane i lubiane

Płytki ceramiczne należą do najczęściej wybieranych materiałów wykończeniowych łazienki. Na rynku wnętrzarskim są one dostępne w rozmaitych wariantach, rozmiarach, kolorach i wzorach. Mogą przypominać naturalne drewno czy kamień, być matowe lub błyszczące, wielkoformatowe albo tworzyć zgrabną mozaikę – ze względu na taką uniwersalność oraz różnorodność znajdują zastosowanie w większości łazienkowych projektów. Do ich zalet należy także odporność na wilgoć, odbarwianie, ścieranie i łatwość w utrzymaniu czystości. Minusem jest natomiast fakt, że płytki ceramiczne są kruche, przez co są narażone na pęknięcia i uszkodzenia mechaniczne. Pęknięcie jednej płytki wpływa na ogólną estetykę całego wnętrza, a wymiana nawet jednej płytki wiąże się często z koniecznością zbicia większej powierzchni. Ponadto płytki ceramiczne są zimne w dotyku oraz nie wszystkie rodzaje posiadają współczynnik R9 lub wyższy, który świadczy o antypoślizgowej powierzchni, co w przypadku podłogi w łazience znacznie obniża komfort jej użytkowania. Płytki ceramiczne można zastosować w łazience pod postacią okładziny ściennej i podłogowej oraz obudowy wanny.

  • Save

Konglomerat kwarcytowy – godny następca płytek ceramicznych

Nowoczesną alternatywą dla płytek ceramicznych jest konglomerat kwarcytowy Technistone, który oprócz tego, że spełnia najwyższe standardy jakości i ma bardzo dobre parametry techniczne i użytkowe, dostępny jest w wielu opcjach zarówno, jeśli chodzi o kolorystykę, jak i wzornictwo. Dzięki temu bez problemu można dopasować go do każdej modnej wizji projektowej. Płytki z materiału Technistone są wysoce odporne na wilgoć, zaplamienia, zarysowania i uszkodzenia mechaniczne, ponieważ nie kruszą się, a także są bardzo higieniczne i ciepłe w dotyku, dzięki czemu można po nich chodzić boso. Ponadto są one łatwe w obróbce, więc nie trzeba decydować się na płytki w standardowych rozmiarach (30 × 30, 30 × 60, 60 × 60 cm), lecz zamówić takie, które idealnie będą pasowały do konkretnego projektu. Atutem okładziny ściennej i podłogowej wykonanej z konglomeratu kwarcytowego Technistone jest też brak spoin, dzięki czemu kurz i brud nie gromadzą się pomiędzy płytkami, co jest nieuniknione w przypadku płytek ceramicznych. Posadzka z materiału Technistone jest antypoślizgowa. Warto wspomnieć także, że z płyt z konglomeratu kwarcytowego można wykonać zarówno okładzinę ścienną i podłogową, jak i obudowę wanny oraz blat i umywalkę z nim zintegrowaną. Takie rozwiązanie docenią wszyscy pasjonaci nowoczesnych rozwiązań oraz harmonijnych i stylowych aranżacji.

  • Save