Wyjątkowa realizacja z Czech

Praga uważana jest za jedno z najpiękniejszych miast Środkowej Europy, gdzie Rynek Staromiejski zachwyca wiekowymi kościołami i starymi budynkami, a spacerując po malowniczych uliczkach możemy podziwiać piękne widoki i odwiedzać kultowe lokale. Na jednej z tych wyjątkowych uliczek kryje się pewna kamienica…

Nowoczesne wnętrze z nutą Skandynawii

Niegdyś kamienice były budowane w centrach miast z przeznaczeniem dla wyższej klasy społecznej. Niestety po wojnie mieszkania te bardzo straciły na wartości. Obecnie, dzięki renowacjom wracają świetlne czasy starych budynków, a ich standard wyposażenia i wykończenia jest porównywalny do nowopowstałych bloków – niezmienne jednak wyróżniają się one wyjątkowym klimatem. Takie właśnie jest mieszkanie w jednej z czeskich kamienic, które w ostatnim czasie zostało odświeżone oraz zaaranżowane w duchu nowoczesności z nutką Skandynawii w tle.

  • Save

Mieszkania w kamienicach cechują się wysokimi sufitami, przez co sprawiają wrażenie bardziej przestronnych. Dzięki pomalowaniu ścian na biało oraz odsłonięciu okien można dodatkowo sprawić, że takie przestrzenie będą optycznie większe, a przy tym pełne światła. Dla przełamania monotonii w takich wnętrzach, jedną ze ścian można wyłożyć oryginalną tapetą. W przypadku realizacji z Czech, na tapecie wykorzystano wizerunek słonia, który idealnie wpisuje się w panujący obecnie trend na afrykańskie motywy. Podłoga w tej jakże klimatycznej kamienicy została wyłożona drewnianą podłogą ułożoną we wzór jodły.

  • Save

Wszechobecna biel, drewno, proste meble oraz designerskie dodatki sprawiają, że przedstawiona aranżacja idealnie wpisuje się w styl nowoczesny przełamany estetyką skandynawską. Aneks kuchenny utrzymano w biało-drewnianej odsłonie został zwieńczony blatami Technistone w wybarwieniu Taurus Black, które dzięki swojej głębokiej czarnej kolorystyce przypominają czarny granit, ale w odróżnieniu od niego są znacznie bardziej wytrzymałe oraz ciepłe w dotyku. Ponadto doskonale współgrają one z mozaiką zastosowaną na fartuchu kuchennym.

  • Save