Wszystko w porządku!

Zgodnie z ideą minimalizmu, mniej znaczy więcej. Kierując się tą zasadą, warto oczyścić swoją kuchenną przestrzeń roboczą i zamontować w blacie funkcjonalne wysuwane gniazdka oraz dozowniki na detergenty.

By zachować porządek na blacie, można schować pojemniki z płynem do mycia naczyń lub mydłem do szafki. Jest to jednak niewygodne rozwiązanie, ponieważ za każdym razem, gdy chcemy opłukać naczynia lub dłonie, musimy się schylać i wyciągać detergent. Aby ułatwić sobie wykonywanie codziennych czynności, warto umiesić środki czystości w specjalnych dozownikach wmontowanych w blat. Bogata oferta artykułów armatury kuchennej pozwala na dopasowanie tego typu akcesoriów do kolorystyki kranu, zlewu czy pozostałych elementów wyposażenia pomieszczenia. Równie praktycznym kuchennym gadżetem okazuje się być mediaport, czyli system wysuwanych gniazdek. Projektując kuchnię, zwykle starannie planujemy, gdzie będą ulokowane gniazdka. Aby jednak zabezpieczyć się na wypadek potrzeby skorzystania z większej ilości urządzeń, możemy pokusić się o wmontowanie w blat tego typu rozwiązania. Doskonałym pomysłem jest także zastosowanie mediaportu w wyspie kuchennej. Dzięki wysuwanym gniazdkom, powierzchnia robocza jest przejrzysta i uporządkowana.

Decydując się na kuchenne gadżety, które można wmontować w blat, należy liczyć się z faktem, iż nie w każdym materiale da się wyciąć specjalne otwory. Do najbardziej elastycznych surowców, z których można wykonać blat kuchenny, a zarazem wyciąć w nim otwory, zalicza się konglomerat kwarcowy Technistone. Cechuje się on nowoczesnym wyglądem, a także bogatą ofertą kolorów inspirowanych naturalnym kamieniem. W aranżacjach kuchennych, w których pojawiają się elementy w chromowanym odcieniu, atrakcyjnie prezentuje się konglomerat w wybarwieniu Crystal Polar White. Wprowadza on do pomieszczenia powiew świeżości oraz nowoczesny akcent, który idealnie komponuje się z idącymi z duchem czasu akcesoriami kuchennymi.