Współpraca TechniStone® i marki Gordana Glass®. Gdy kamień łączy się ze szkłem, powstaje coś wyjątkowego

Naturalne materiały wspaniale się dopełniają. Tak jest również w przypadku pozornie odległych od siebie tworzyw: szkła i konglomeratu kwarcytowego TechniStone®. Ostatnio marka, która na całym świecie sprzedaje swoje blaty (ale również płyty podłogowe czy umywalki), postanowiła zacząć współpracę z artystką specjalizującą się w obróbce szkła. Efekt to niezwykły projekt Spirit of Glass & Beauty in Stone. Jego premiera odbyła się 9 grudnia 2019 r. Dzieła Gordany Turuk można oglądać w salonie Concept Store Karlin w Pradze.

W salonie zaaranżowano miejsce, gdzie pokazano wyjątkową próbkę nowej kolekcji. W narożniku łazienkowym pojawiła się szklana umywalka, do tego okładzina z płyt konglomeratowych Poetic Black i lustro w biżuteryjnej oprawie stworzone przez Gordanę Turuk stojącą za marką Gordana Glass®. Połączenie szkła i kamienia nadało eleganckiej łazience oryginalnego sznytu.

Umywalka ma opływowy kształt, dość nieregularny, nawiązujący do motywu płynącej wody. Jest ciemna, podobnie jak konglomerat kamienny, którego użyto jako blatu i do wyłożenia części ścian. Czerń kontrastuje tu z bielą – na jasnym tle powieszono lustro w ramie, od której nie sposób oderwać wzroku. Jest duża, wyrzeźbiona tak, by pasować do „płynącej” umywalki. Naturalny charakter użytych materiałów podkreśla drewniany front szafki w ciepłym, miodowym odcieniu.

Całość jest użytkowa, bardzo funkcjonalna, bo blaty Technistone® są odporne na uszkodzenia mechaniczne i wodę, łatwo się czyszczą, ale też artystyczna i po prostu piękna.

– Jesteśmy w stanie produkować i sprzedać wysokiej jakości materiał na wymagających światowych rynkach, a jednak poszukiwaliśmy partnera ze sfer artystycznych do pracy przy najlepszych projektach o wysokich walorach artystycznych, które otworzą przed nami wiele możliwości w świecie projektowania wnętrz – mówi Radek Průša, CEO Technistone Group.

https://www.instagram.com/p/B548Lw4nWLk/

Markę Gordana Glass® tworzy artystka z 20-letnim doświadczeniem, prawdziwa pasjonatka szkła. Jej praca nie należy do najłatwiejszych, ale Gordana jest jej bardzo oddana. Choć działa nawet 16 godzin na dobę, kocha to co robi. A jej prace kochają inni. Dzieła Gordany trafiły do królowej Elżbiety II czy norweskiej rodziny królewskiej, a także do papieża Benedykta XVI. Każdy element stworzony przez artystkę jest niepowtarzalny, każdy powstaje w artystycznym akcie twórczym.

Jak skutecznie połączyć przyjemne z pożytecznym, artystyczne z funkcjonalnym? Wystarczy połączenie dzieł Gordany z naturalnym konglomeratem. Efekt ujmuje, ale jest też zaskakujący.