Jak kolory w mieszkaniu wpływają na nasze samopoczucie?

Każdy wie, że poszczególne kolory w różny sposób oddziałują na naszą psychikę. Mimo to niewiele osób podczas urządzania mieszkania kieruje się wpływem kolorów na samopoczucie. Zazwyczaj podążamy tylko za gustem, a coraz częściej, niestety, jedynie za panującą modą. Przypomnijmy sobie, jak ważny wpływ na nasz nastrój mogą mieć kolory i jak do dobierać je do naszych potrzeb.

Biały

Biały kolor jest idealny dla osób, które szukają w domu spokoju, ukojenia zmysłów i przestrzeni do kreatywnej pracy. Białe ściany jak biała kartka pobudzają wyobraźnię, a dodatkowo dają spore pole do popisu w kwestii doboru akcesoriów. Dodatkowo biały kolor powiększa optycznie przestrzeń, co też wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie.

Wybór Technistone – biel z domieszką szarości- Noble Supreme White 

Czarny

Szykowny i elegancki. Czarny sprawdzi się w dużych przestrzeniach, ponieważ optycznie je zmniejsza. Nie jest natomiast polecany dla osób, które często czują się przygnębione lub niepewne siebie. Doda natomiast animuszu osobom przebojowym, władczym i niezależnym. Wybór Technistone – w stylu glamour – Starlight Black, dla miłośników klasyki – Noble Silver Notte.

Żółty

To kolor dla osób, które potrzebują czerpać pozytywną energię z zewnątrz. Pobudza do działania i poprawia humor, dlatego zalecany jest dla osób skłonnych spadków nastrojów.

Wybór Technistone – łagodna jednak optymistyczna Harmonia Sierra.

kolory we wnętrzach
  • Save

Czerwony

Pobudza zmysły i apetyt, dlatego będzie pasował do sypialni i kuchni, o ile nie jesteśmy na diecie. Kolor ten warto stosować z umiarem, gdyż jego nadmiar może denerwować. W odpowiednich dawkach dodaje energii, więc sprawdzi się w mieszkaniach osób, które są często zmęczone lub przygnębione.

Wybór Technistone: Starlight Ruby

Brązowy

Z tym kolorem dobrze czują się osoby potrzebujące bezpieczeństwa, traktujące mieszkanie jak azyl. Wielość odcieni brązu umożliwia dopasowanie barwy do różnorodnych aranżacji. Chłodne tony dodadzą wnętrzu elegancji, ciepłe wniosą nieco przytulności.

Wybór Technistone: ciemny, klasyczny Noble Athos Brown lub ciepły Starlight Mokka.

Różowy

Podobnie jak żółty, poprawia humor, odpręża i łagodzi stres Zastosowany w kobiecych wnętrzach, doda pewności siebie ich właścicielkom i sprawi, że się zrelaksują, poczują radośnie i beztrosko.

Wybór Technistone: Starlight Red

Zielony

To kolor przyrody, nadziei, ale i energii. Koi nerwy i rozluźnia. Dodatkowo pomaga odnaleźć wewnętrzną równowagę. Powinny się nim otaczać osoby aktywne i ciężko pracujące.

Wybór Technistone: Starlight Green

Jakie kolory dominują w Waszych domach? Uważacie, że są dobrze dobrane do Waszej osobowości? Zastanówcie się nad tym, bo może niewiele trzeba, aby poprawić sobie humor albo doładować energią!