Wnętrzarskie Fusion – trend łączenia stylów

Zimne, minimalistyczne wnętrze przełamane drewnianymi elementami ocieplającymi pomieszczenie – to jeden z przykładów panującego obecnie trendu łączenia stylów aranżacyjnych.  Dziś nie musimy wybierać tylko jednego wystroju naszej kuchni, pokoju czy łazienki. Możemy stworzyć pomieszczenie, w którym znajdziemy wszystkie elementy.

 Kamień i drewno

Łączenie kuchni z jadalnią to nie tylko jedno z najpopularniejszych obecnie rozwiązań, ale także idealna okazja do połączenia dwóch stylów. Blat kuchenny z konglomeratu kwarcytowego TechniStone® i drewniana powierzchnia tworzą funkcjonalny stół dodając do przestrzeni kuchennej stylową jadalnię.

 

Fot. TechniStone Brilliant Black od studio Skraba i Jurimex z Nysy

Łączenie konglomeratu kwarcytowego z drewnem nie tylko wygląda zjawiskowo, ale także wykorzystuje najważniejsze właściwości każdego z materiałów. Kwarcyt zapewnia twardą, wytrzymałą powierzchnię, idealną do przygotowywania potraw, natomiast drewniany stół to ciepłe odniesienie do tradycji.

Gra kolorów

Trend łączenia kontrastujących ze sobą kolorów jest popularny już od dobrych kilkunastu lat.  Klasyczny duet czerni z bielą wydaje się nie mieć daty ważności. Te barwy po prostu idealnie ze sobą współgrają. Czarny blat TechniStone® w połączeniu ze sprzętami kuchennymi w ciemniejszych barwach, w otoczeniu bieli tworzą ponadczasową kompozycję.

Klasyczny duet barw można sprytnie przełamać dodatkami w nieco żywszych kolorach, jak np. odcienie zieleni, czerwieni czy żółci.

Fot. TechniStone® Silver Notte

Nowoczesna tradycja

Niewątpliwą popularność zyskuje obecnie łączenie nowoczesnych projektów z tymi tradycyjnymi. Kuchnia urządzona według najnowszych trendów wraz z elementami rustykalnej kuchni, takimi jak świeże kwiaty i zioła oraz drewniane dekoracje.

Podobny efekt możemy uzyskać łącząc konglomerat kwarcytowy TechniStone® z dekoracjami metalowymi. Nowoczesne szafki kuchenne w połączeniu z metalowymi lampami , krzesłami i barkiem prezentują się niezwykle ciekawie.