Wnętrzarskie Fusion – trend łączenia stylów

Zimne, minimalistyczne wnętrze przełamane drewnianymi elementami ocieplającymi pomieszczenie – to jeden z przykładów panującego obecnie trendu łączenia stylów aranżacyjnych.  Dziś nie musimy wybierać tylko jednego wystroju naszej kuchni, pokoju czy łazienki. Możemy stworzyć pomieszczenie, w którym znajdziemy wszystkie elementy.

 Kamień i drewno

Łączenie kuchni z jadalnią to nie tylko jedno z najpopularniejszych obecnie rozwiązań, ale także idealna okazja do połączenia dwóch stylów. Blat kuchenny z konglomeratu kwarcytowego TechniStone® i drewniana powierzchnia tworzą funkcjonalny stół dodając do przestrzeni kuchennej stylową jadalnię.

 

  • Save

Fot. TechniStone Brilliant Black od studio Skraba i Jurimex z Nysy

Łączenie konglomeratu kwarcytowego z drewnem nie tylko wygląda zjawiskowo, ale także wykorzystuje najważniejsze właściwości każdego z materiałów. Kwarcyt zapewnia twardą, wytrzymałą powierzchnię, idealną do przygotowywania potraw, natomiast drewniany stół to ciepłe odniesienie do tradycji.

  • Save

Gra kolorów

Trend łączenia kontrastujących ze sobą kolorów jest popularny już od dobrych kilkunastu lat.  Klasyczny duet czerni z bielą wydaje się nie mieć daty ważności. Te barwy po prostu idealnie ze sobą współgrają. Czarny blat TechniStone® w połączeniu ze sprzętami kuchennymi w ciemniejszych barwach, w otoczeniu bieli tworzą ponadczasową kompozycję.

  • Save

Klasyczny duet barw można sprytnie przełamać dodatkami w nieco żywszych kolorach, jak np. odcienie zieleni, czerwieni czy żółci.

  • Save

Fot. TechniStone® Silver Notte

Nowoczesna tradycja

Niewątpliwą popularność zyskuje obecnie łączenie nowoczesnych projektów z tymi tradycyjnymi. Kuchnia urządzona według najnowszych trendów wraz z elementami rustykalnej kuchni, takimi jak świeże kwiaty i zioła oraz drewniane dekoracje.

  • Save

Podobny efekt możemy uzyskać łącząc konglomerat kwarcytowy TechniStone® z dekoracjami metalowymi. Nowoczesne szafki kuchenne w połączeniu z metalowymi lampami , krzesłami i barkiem prezentują się niezwykle ciekawie.

  • Save