Wnętrza skąpane w złotym blasku

Do tej pory złoto kojarzyło nam się wyłącznie z luksusem i bogactwem, a pierwsza myśl o wnętrzach z jego dodatkiem nasuwała nam w głowie ciężki, barokowy przesyt. Jeśli spojrzymy na złoto z innej strony, możemy jednak stwierdzić, że może ono stać się lekkim komponentem naszych stylizacji.  

Złoto króluje obecnie w naszych domach zarówno jako minimalistyczne dodatki w postaci stylowych wazoników czy pater, jak i jako większe elementy wyposażenia takie, jak stoliki kawowe, ramy luster czy choćby lampy. Wnętrza skąpane złotym blaskiem to obecnie hit aranżacyjny. Poznajcie go bliżej!

Złoty design

Złoto idealnie komponuje się zarówno z bielą, jak i z głębokimi kolorami, takimi jak bordo, butelkowa zieleń, granat, grafit i czerń. W połączeniu z łagodną bielą kreuje stonowaną, modną przestrzeń, natomiast z nasyconymi barwami prezentuje się bardzo odważnie, stanowiąc prawdziwe dzieło aranżacyjne. Złoto zastosowane z umiarem nie przytłacza wnętrza – wprost przeciwnie – nadaje mu nowoczesnego szyku. Kolor złoty od lat uważany jest za najbardziej szlachetny z całej palety barw, więc wcale nas nie dziwi fakt, że w wielkim stylu powraca on do współczesnych projektów wnętrz.

Inspiracje od Technistone

W ofercie Technistone możemy znaleźć konglomeraty kwarcytowe, które idealnie będą komponowały się ze złotymi dodatkami i elementami wyposażenia. Miłośnikom subtelnych stylizacji skąpanych złotym blaskiem do gustu przypadną elementy wykonane z materiałów w odcieniach Crystal Absolute White i Crystal Polar White. Ich śnieżnobiała, połyskująca powierzchnia będzie idealnie komponowała się ze złotem. Ciekawym rozwiązaniem może okazać się także zestawienie złota z materiałami w kremowych wybarwieniach i o rysunku przypominającym wygląd naturalnych kamieni, takimi jak: Noble Lusso Champagne czy Noble Supreme White. Amatorom głębokich kolorów spodobają się natomiast elementy wykonane z konglomeratów kwarcytowych w odcieniach Brilliant Grey, Brilliant Galaxy Gobi Black, czy na przykład Starlight Corto. Materiał Technistone sprawdzi się w każdym pomieszczeniu naszego domu jako okładzina ścienna, podłogowa i kominkowa oraz jako blat kuchenny, łazienkowy, a nawet stołowy.