Jakie wnętrza kochają Polacy?

Urządzając wnętrza możemy kierować się własnymi preferencjami stylistycznymi lub inspirować się pięknymi aranżacjami z katalogów wnętrzarskich czy Internetu. Jak się okazuje, w ostatnich latach Polacy skłaniają się bardziej w tym drugim kierunku, przez co w polskich domach i mieszkaniach prym wiedzie styl skandynawski, nowoczesny i loftowy.

Numer 1 – styl skandynawski

Serca Polaków w ostatnim czasie niewątpliwie najbardziej podbił styl skandynawski. Jasne kolory – głównie biel i szarość, dużo drewna oraz innych naturalnych materiałów, proste i funkcjonalne elementy wyposażenia, świece i lampiony, a także ciepłe pledy kreują w takich przestrzeniach bardzo klimatyczną atmosferę, która jak się okazuje, tak bardzo podoba się Polakom. Do takich wnętrz można wprowadzić designerskie dodatki, a także akcenty czerni czy pastelowych odcieni, lecz bazą powinna pozostać jednak biel i szarość. W związku z tym w takich projektach można wykorzystać elementy z konglomeratu kwarcytowego Technistone utrzymane właśnie w takich stonowanych wybarwieniach. Podłoga, blaty czy obudowa kominka wykonana z białego materiału Crystal Absolute White czy Crystal Polar White lub posiadającego delikatne żyłkowania Noble Supreme White czy Noble Areti Bianco, a także szarych powierzchni materiałów Noble Desiree Grey, Noble Pro Cloud lub Noble Pro Storm to wybór idealny do aranżacji rodem wprost z północy Europy.

  • Save

Numer 2 – styl nowoczesny

Styl nowoczesny klasuje się na drugim miejscu wśród preferencji stylistycznych Polaków. Bardzo prawdopodobne jest, że spowodowane jest to rynkiem mieszkaniowym w naszym kraju – nowoczesne budownictwo poniekąd skłania do urządzenia wnętrz właśnie w tej konwencji.  Styl ten lubi proste i funkcjonalne rozwiązania, minimalistyczny wystrój, a także designerskie dodatki, takie jak nieszablonowe lampy, fotele czy stoliki kawowe. W takich projektach bardzo często spotyka się drewno oraz marmur. Ciekawym rozwiązaniem okazuje się zastąpienie jednak naturalnego kamienia konglomeratem kwarcytowym Technistone, który swoim wyglądem idealnie go odzwierciedla. Dzięki zastosowaniu tego typu materiału we wnętrzach, można delikatnie przełamać ich nowoczesny wystrój, wprowadzając do nich nutkę ponadczasowej klasyki. Podłoga, blaty kuchenne, łazienkowe, a nawet stołowe czy dekoracja ścienna wykonana z materiałów linii Noble i Serenity, powstałych z inspiracji marmurem Carrara, Calacatta i innych zdaje się być najlepszym wyborem do tego typu przestrzeni.

  • Save

Numer 3 – styl loftowy

Surowy i ascetyczny styl loftowy również należy do najbardziej lubianych przez Polaków. Aranżacje tego typu inspirowane są wyglądem starych fabryk, a w połączeniu z nowoczesnymi dodatkami tworzą oryginalny klimat, który wbrew pozorom może być przytulny. Elementami wyróżniającymi ten styl jest otwarta przestrzeń, surowa cegła, wszechobecny beton, designerskie lampy, a także akcenty szkła i metalu. W zależności od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć, możemy wykorzystać wszystkie z powyższych elementów lub część z nich – tym sposobem tylko delikatnie podkreślimy loftowy charakter aranżacji. Zarówno w tych wnętrzach, które mają być typowo utrzymane w duchu starych fabryk, jak i w tych, w których ma znaleźć się tylko ich namiastka, świetnie sprawdzą się elementy wykonane z materiału Technistone w wybarwieniu Noble Concrete Grey, który doskonale imituje beton architektoniczny, jednak dzięki gładkiej powierzchni jest zdecydowanie łatwiejszy w utrzymaniu czystości.

  • Save