Wnętrza: jakie kolory będą modne w 2017?

Zbliża się nowy rok, a z nim jak zawsze nadchodzą nowe trendy, również we wnętrzach.  Można nie chcieć gonić za modą, ale tę śledzą zawsze marki i sklepy, więc robiąc zakupy siłą rzeczy spotkamy się z nowościami. Warto wiedzieć jakie kolory będą królować w roku 2017 i być może znaleźć dla nich miejsce w naszych wnętrzach!

Odcienie zieleni- szmaragdowa, butelkowa i miętowa

Bardzo się cieszymy na ten trend, bo wniesie trochę świeżości do naszych domów. Odchodzimy więc od stonowanych, skandynawskich tonacji i pastelowej palety, która niektórym już się zdążyła znudzić.  Warto rozważyć wprowadzenie zieleni do łazienki, czy to w formie dodatków (wazon, kubek na szczoteczki, mydelniczka, ręczniki), czy na ścianie w formie ciekawej mozaiki.  Jeśli zdecydujemy się na zielone podłogi i ściany, wspaniale się sprawdzą się powierzchnie o zielonych odcieniach,  być może w połączeniu z Karpat Arizona (beż ze szmaragdowymi elementami).

  • Save

Kolory ziemi

Barwy ziemi są uniwersalne i bardzo łatwo je połączyć ze skandynawską prostotą i naszym ulubionym drewnem. Możemy odwołać się do brązów: cynamonowego, miedzianego, brudnych szarości  i wyżej wspomnianej zieleni.  Kuchenny blat lub podłogę w łazience w modnych kolorach zapewnią nam konglomeraty Starlight Brown, Noble Athos Brown, Taurus Brown Pearl, a jeśli wolimy coś jaśniejszego- Harmonia Altay.

  • Save

Marmur- jego odcienie i faktura

To niekwestionowany hit w branży wnętrzarskiej – pojawił się już jakiś czas temu i na pewno zawładnie rokiem 2017. Marmur wspaniale prezentuje się jako element dominujący (blaty, ściany) i coraz częściej pojawia się w detalach: mały stolik kawowy, lampa, zegar. Jest bardzo elegancki i pięknie łączy się z miedzianymi i złotymi akcentami.  Powierzchnie imitujące marmur możemy zaaranżować za pomocą konglomeratów Technistone w odcieniach Noble Carrara, Noble Olympos Mist, albo Noble Cloudy Onyx.

  • Save