Wiosenne inspiracje!

Wiosna w pełni, więc najwyższy czas, aby zmienić wystrój swojej kuchni na nieco lżejszy i radośniejszy. Podpowiadamy, jakie dodatki dobrać, aby nasze wnętrze przywodziło na myśl aurę słonecznych dni.

Aby wprowadzić do swojego wnętrza nieco wiosennej atmosfery, nie trzeba decydować się na kosztowne remonty czy nowe meble. Wystarczy do kuchennej aranżacji wnieść kilka dodatków w wiosennych kolorach, takich jak soczyste zielenie, słoneczne żółcie czy pastele. Świetnie sprawdzą się także florystyczne wzory. Dzięki zastosowaniu tak pogodnych barw, odświeżymy nasze wnętrze i dodamy mu radosnego charakteru.

Chcąc odmienić wnętrze na wiosnę, warto przede wszystkim zdecydować się na wymianę ciężkich firanek na lekkie zwiewne zasłony, które pozwolą wpuścić nieco więcej światła słonecznego. Do zasłonek warto dobrać poduszki lub pokrowce na krzesła utrzymane w podobnej kolorystyce. Dobrym pomysłem jest także wymiana tekstyliów kuchennych, takich jak ściereczki, łapki do wyciągania gorących naczyń, podkładki pod talerze oraz bieżniki. Warto również pokusić się o zakup miseczek, kubków lub innych naczyń w wesołej, wiosennej tonacji.

Ważną rolę we wnętrzu inspirowanym wiosną, odgrywają również rośliny, dlatego dobrym pomysłem jest wprowadzenie do kuchni kilku doniczek np. ze świeżymi ziołami, które będę nie tylko ciekawą dekoracją, ale także pozwolą przyprawić posiłki. Oczywiście w tego typu aranżacji nie może zabraknąć także kwiatów ciętych. Pięknie będą się one prezentować w kolorowych wazonikach lub bardzo modnych w ostatnim czasie białych dzbanuszkach. Aby dodać kuchni nieco wiosennego akcentu można także postawić na dekoracyjne przedmioty nawiązujące do tej pory roku np. stroiki wykonane na bazie bukszpanu.

Aby móc cieszyć się aurą słonecznych dni przez cały rok, a nie tylko przez kilka miesięcy, można zastanowić się nad przemalowaniem ścian, bądź doborem mebli w odcieniu czystej bieli. Interesujący efekt wizualny można uzyskać poprzez zestawienie białych szafek ze szklanymi blatami w orzeźwiającym, zielonym kolorze. Takie zestawienie będzie wglądać bardzo świeżo i atrakcyjnie. Można również postawić na nieco odważniejszą stylizację i soczyste, zielone fronty szafek kuchennych przełamać jasnymi blatami wykonanymi z konglomeratu w odcieniu Noble Cloudy Onyx. W procesie mieszania naturalnych minerałów, takich jak piaski kwarcowe i naturalne skały powstaje niepowtarzalny rysunek kojarzący się z przysłoniętym obłokami wiosennym niebem. Jego dużą zaletę stanowi higieniczna czystość i odporność na plamy, nawet po rozlaniu takich cieczy jak wino, kawa czy naturalny sok. Oryginalna włoska technologia produkcji pozwala na uzyskanie materiału wysokiej gęstości, nie posiadającego porów, w których mogłaby się gromadzić wilgoć czy drobnoustroje. Wszystko to sprawia, że blat roboczy z konglomeratu Technistone jest w pełni bezpieczny dla zdrowia, co potwierdza certyfikat dopuszczenia do kontaktu z żywnością.