Wiejski styl domeną metropolii

Wiejski styl można wyczarować niemal wszędzie. Bez względu na to, czy mieszkasz w bloku, czy też w nowoczesnej kamienicy, odrobinę wiejskiego spokoju możesz wnieść również do swojego domu. Dzięki jego niespotykanemu charakterowi, którego magia kryje się w prostocie barw i surowców, pokochali go też architekci. Przyjrzyjmy się na przykładzie projektu domku rodzinnego, jak można stworzyć tzw. współczesny styl farmhouse również u siebie w domu, zachowując nowoczesny, funkcjonalny i nieszablonowy charakter.

Wiejski styl jest praktyczny. Oferuje wyrafinowane rozwiązania, otacza nas rzeczami o wartościowym i oryginalnym pochodzeniu. Nowoczesny styl farmhouse stawia do tego na proste linie, matowe dodatki i neutralne kompozycje kolorów, które dodają harmonii. Nie jest on zanadto rustykalny i wykorzystuje nowoczesne elementy wzornictwa, takie jak sprzęt ze stali nierdzewnej, kamienne płyty i industrialne natężenie światła.

Wystrój wnętrza opiera się na maksymalnym wykorzystaniu drewna. W tym wypadku przeważają dwa odcienie okleiny dębowej: jasny i ciemny, beztrosko dodane elementy w kolorze miętowym. Wnętrze rozbrzmiewa wieloma innymi fascynującymi szczegółami, takimi jak metalowa szafa w przedpokoju czy lana betonowa podłoga, która lekkiemu wiejskiemu stylowi doda trochę industrialnej powagi. W nietradycyjnej otwartej kuchni wyróżnia się blat roboczy z surowca TechniStone®.

 

 

Fullhouse architecture to grupa młodych projektantów z Bratysławy, będących wielbicielami nowych stylów i surowców. Ich profesjonalne projekty mogą konkurować z osiągnięciami światowych biur architektonicznych. W swoim dorobku mają liczne realizacje dla osób prywatnych i firm. Wśród proponowanych przez nich usług kompleksowych są też rozwiązania projektowe dla budynków. „Nasze projekty są nie tylko dostosowane pod kątem estetycznym do konkretnych wymogów inwestorów, ale muszą też być praktyczne i doskonale ponadczasowe z niezmienną wartością dodaną” – twierdzi współzałożyciel biura, Michal Paulišin.