Więcej światła! Duże przeszklenia receptą na stylowe wnętrze

W nowoczesnym budownictwie można zauważyć zwrot ku wielkopowierzchniowym przeszkleniom. Ich stosowanie jest nie tylko wyrazem aktualnych trendów, ale także dodaje wnętrzu przestronności oraz pozwala dostarczyć mnóstwo naturalnego światła.

Duże szklane powierzchnie coraz częściej goszczą w projektach współczesnych architektów. Jeśli zdecydowaliśmy się już na stworzenie przeszklonej kuchni lub salonu, warto pomieszczenia te umiejscowić od strony południowej, co pozwoli wykorzystać maksymalną ilość wpadającego światła, którego roli nie sposób przecenić. Promienie słoneczne, które dostają się do naszego domu nie tylko wpływają na lepszy wygląd wnętrza i elementów wyposażenia, ale także oddziałują na nasze samopoczucie. Naturalne światło sprawia, że jesteśmy radośni, bardziej uśmiechnięci i pełni energii. Kolejną zaletą dużych szklanych powierzchni jest również to, że w słoneczne zimowe dni, nasz dom bardziej się nagrzewa, my przy okazji mamy możliwość obserwowania pięknych krajobrazów, a jeśli lubimy czasem na chwilę ukryć się przed światem, możemy pomyśleć o zamontowaniu rolet lub powieszeniu zasłon, które w każdej chwili możemy zasłonić i zyskać nieco prywatności.

W budownictwie jednorodzinnym wielkopowierzchniowe przeszklenia bardzo często przybierają formę drzwi przesuwnych, prowadzących bezpośrednio do ogrodu, na balkon lub taras, który standardowo wykłada się drewnem, panelami PCV lub terakotą. Coraz częściej jednak  zauważyć można dążenie do zachowania ciągłości pomiędzy przydomowymi powierzchniami a posadzkami wewnątrz budynku. Taras staje się wtedy przedłużeniem salonu, co pozwala osiągnąć wrażenie harmonii i jednolitości płaszczyzn, a także optycznie powiększa wnętrze.

Takie rozwiązanie aranżacyjne wymaga jednak najwyższej klasy materiału, który równie dobrze sprawdzi się zarówno pod dachem, jak i na zewnątrz. Powierzchne takie muszą być łatwe w czyszczeniu, gdyż z pewnością zdarzy się, że wchodząc z ogrodu do domu wniesiemy na butach nieco błota. Co więcej, grill dla rodziny czy spotkanie z przyjaciółkami może narazić taką powierzchnię na uszkodzenia mechaniczne. Doskonałym surowcem do wykonania tarasu jest konglomerat kwarcowy Technistone – materiał niezwykle trwały i odporny. W przeciwieństwie do kamienia, konglomerat przyjmuje temperaturę otoczenia, dlatego chodząc po nim boso nie odczujemy dotkliwego zimna. Konglomerat Technistone charakteryzuje się także jednolitością wzoru, co umożliwia bezproblemowe i harmonijne łączenie płyt. Technistone posiada w swojej ofercie bogatą ofertą kolorystyczną płyt konglomeratowych, przez co stworzenie wyjątkowej przestrzeni jest łatwiejsze niż się może wydawać!