Wchodzisz w to? Kabiny prysznicowe typu walk in

Kabiny typu walk in powoli stają się synonimem nowoczesnych salonów kąpielowych. Minimalistyczne i designerskie nie tworzą barier architektonicznych, są łatwe w utrzymaniu czystości, a przede wszystkim niezwykle efektownie prezentują się w każdej łazience.

Kabiny walk-in to jeden z ostatnich trendów w wyposażeniu łazienek. Jako, że ich lekka i transparentna forma nie zmniejsza optycznie pomieszczenia, mogą być montowane nawet na niewielkich przestrzeniach, zarówno w rogu łazienki, jak i na środku ściany. Dzięki  ponadczasowości i neutralności szkła, tego typu kabiny pasują zarówno do minimalistycznych łazienek, jak i klasycznych aranżacji, które dzięki nim nabierają współczesnego sznytu. W zależności od upodobań, wybierać można kabiny wyposażone w płaski brodzik lub montowane bezpośrednio na posadzce z odpływem liniowym. Brak jakichkolwiek barier architektonicznych czyni z kabin typu walk-in doskonałe rozwiązanie dla osób starszych i o ograniczonej sprawności. Natomiast ich przestronność umożliwia montaż dwóch słuchawek prysznicowych i stwarza okazję do wspólnych kąpieli. Dodatkowo zminimalizowana ilość elementów konstrukcyjnych sprawia, że w kabinie niezwykle łatwo jest utrzymać czystość. Co więcej jej ścianki bardzo często tworzone są z hartowanego szkła pokrytego specjalnymi preparatami, które nie dopuszczają do tworzenia się smug czy osadów z kamienia.

Kabiny typu walk-in ze względu na swoją transparentność dają duże możliwości wyeksponowania wszystkich ścian w łazience. Ścianę prysznicową można więc podkreślić fantazyjnym dekorem lub okładziną o oryginalnej kolorystyce, która nawiązuje do innych elementów wyposażenia. Element dekoracyjny lub materiał wykończeniowy wykorzystany pod prysznicem można powielić np.  w formie blatu podumywalkowego. Pozwoli to stworzyć zgraną i harmonijną kompozycję, tworzącą z łazienki efektowny i designerski salon kąpielowy. Warto jednak sprawdzić wcześniej, czy wykorzystany materiał jest trwały, oraz wodo – i wilgocioodporny. Idealnie, jeśli powierzchnie takie byłyby odporne także na mechaniczne uszkodzenia oraz wykazywały działanie antyseptyczne, minimalizujące ryzyko namnażania się bakterii.