Wakacyjne inspiracje: morze czy góry?

Choć wielu z nas preferuje letni wypoczynek na słonecznych wyspach, piaszczystych plażach i w morskich kurortach, spora część chętnie wybiera się także w miejsca, w których może aktywnie spędzić czas chodząc po górach, jeżdżąc na rowerze lub uprawiając nordic walking. A jakie wakacyjne destynacje Wy preferujecie? 

Upragniony urlop – na ten moment czekamy cały rok! Przez dwanaście miesięcy zastanawiamy się jakie miejsce odwiedzimy podczas kolejnych wakacji oraz jakie atrakcje zapewnimy sobie podczas kilku urlopowych dni. Niezależnie od tego, czy wolicie oddać się błogiemu relaksowi na plaży czy też podziwiać górskie krajobrazy, z inspiracjami od Technistone stworzycie wnętrza rodem z domków letniskowych oraz zatrzymacie wakacyjny klimat na cały rok!

Kierunek: morze

Jeśli należycie do grupy osób, która preferuje urlop nad morzem, podczas aranżacji swoich wnętrz możecie zainspirować się stylem Hampton, łączącym w sobie klasyczne elementy wystroju wnętrz spotykane w nowojorskich willach z morskimi akcentami: marynistycznymi motywami, nadmorską kolorystyką, dekoracjami wykonanymi z wikliny, muszli, rozgwiazd etc. oraz pamiątkami z urlopu. Takie stylizacje są bardzo eleganckie, a zarazem pełne wakacyjnego luzu, więc przebywanie w nich to prawdziwa przyjemność!

Technistone poleca: We wnętrzach w duchu Hampton świetnie sprawdzą się materiały w odcieniach kremów i beżów, nawiązujące do tonacji piaszczystych plaż: Crystal Royal i Noble Botticino, ale także powierzchnie z linii Noble, których rysunek do złudzenia przypomina marmur, tak często spotykany w amerykańskich rezydencjach:  oraz Noble Carrara.

Kierunek: góry

Jeśli cenicie sobie prostotę, lubicie otaczać się naturalnymi elementami, a cały rok żyjecie wspomnieniami z ostatniego urlopu spędzonego u podnóża Tatr, powinniście zaaranżować swoje wnętrza w konwencji górskiej chaty. W domach tego typu dominują naturalne materiały wykończeniowe – głównie drewno, a wszystkie elementy wyposażenia posiadają proste formy oraz są przyozdobione motywami roślinnymi – najczęściej rzeźbionymi albo malowanymi. Górskie chaty wykończone drewnem często dopełniają elementy w odcieniach czerwieni i zieleni, nawiązujące do strojów ludowych.

Technistone poleca: Drewno, które króluje w górskich chatach, świetnie współgra z innymi naturalnymi materiałami, dlatego do zwieńczenia stylizacji w duchu zakopiańskich domów, możemy wybrać kamień udoskonalony technologicznie – konglomerat kwarcytowy. Z jasnym drewnem doskonale będą się harmonizowały powierzchnie w zbliżonych tonacjach, takie jak: Crystal Creme Beige, Harmonia Sierra oraz Noble Calista.