W literackiej krainie – sposób na modne wnętrze

Bardzo popularnym trendem, który w ostatnim czasie pojawił się na polskim rynku dekoratorskim jest przyozdabianie wnętrz za pomocą liter. Niewątpliwie jest to ciekawa propozycja dla osób, które chciałyby urozmaicić oraz uatrakcyjnić swoje cztery ściany w dość nietypowy sposób.

Możliwości związanych z tworzeniem aranżacji z przy użyciu ozdobnego liternictwa jest wiele. Najczęściej wykorzystywanymi w tym celu materiałami są drewno, plastik i przede wszystkim papier, który może służyć jako szablon lub jako gotowe naklejki. Literki można kupić, ale również można pokusić się o wykonanie ich własnoręcznie.

Z liter można tworzyć różnorodne hasła. Jedynym ograniczeniem jest wielkość powierzchni, jaką można przeznaczyć na napis. Jeśli metraż nie pozwala na stworzenie rozbudowanego wpisu na ścianie, warto pokusić się o wykonanie jednego, ale większego znaku stanowiącego na przykład inicjał. Miłym akcentem jest ułożenie imienia ukochanej osoby przy biurku albo nad łóżkiem pociechy. Do najpopularniejszych rozwiązań dekoracyjnych z wykorzystaniem liternictwa w funkcji zdobniczej należy tworzenie napisów stanowiących motta życiowe, ulubione cytaty czy teksty piosenek.

Ciekawą opcją jest też stworzenie napisu z  podświetlonych lub neonowych znaków, które dodadzą blasku wnętrzu. Świecące literki oprócz tego, że tworzą piękną dekorację są również funkcjonalne. Z pewnością bardzo dobrze sprawdzą się jako delikatne oświetlenie sypialni, tworząc niesamowity nastrój lub jako dyskretne źródło światła w pokoju pociech, które boją się ciemności. Dodatkowo mogą one spełniać funkcje edukacyjne, ponieważ najmłodsi dzięki zastosowaniu tego typu literowej ozdoby mogą poznawać alfabet oraz uczyć się czytać. Neonowe znaki natomiast doskonale pasują do pokoju nastolatków, którzy cenią nowoczesny wystrój. Świetnie sprawdzą się także we wszelkiego rodzaju pubach i kawiarniach jako motyw zdobniczy.

Aby nadać wnętrzu spójnego i harmonijnego charakteru, warto pamiętać o zastosowaniu elementów wykończeniowych tego samego typu we wszystkich pomieszczeniach. Na przykład jeśli w kuchni pojawia się motyw ceglany, warto powtórzyć go również w salonie. W zachowaniu jednorodności pomóc może marka Technistone posiadająca w swojej ofercie szeroki wybór płyt z konglomeratu, odpornych na zarysowania, uszkodzenia, nie wchłaniających wody oraz zapachów. Płyty wykonane są z kwarcu oraz innych naturalnych komponentów. Litery można ciekawie połączyć kolorystycznie z blatem kuchennym, płytkami, stołem, schodami czy też obudową kominka. Dzięki bogatej ofercie producenta, każdy może dopasować swoje znaki do wnętrza domu. Miłośnicy spokojnych barw mogą zastanowić się nad urządzeniem wnętrza w śnieżnobiałym kolorze z wykorzystaniem blatu w odcieniu Crystal Absolute White, natomiast osobom, które preferują żywe kolory, na pewno spodobają się elementy wykonane z płyt konglomeratowych w orzeźwiającym odcieniu Fresh Orange lub Fresh Green.