Trendy kolorystyczne na sezon jesienno-zimowy 2018!

Pantone Color Institute to prekursor w wyznaczaniu trendów kolorystycznych. Projektanci, designerzy i miłośnicy pięknych wnętrz z zapartym tchem wyczekują informacji, jakie kolory będą najmodniejsze w najbliższych miesiącach. My już wiemy i zdradzamy Wam, jakie barwy zdominują wnętrza w sezonie jesień-zima 2018!

Na chłód i pluchę najlepsze są kolory!

Jak co sezon, instytut Pantone wydał raport, z którego można dowiedzieć się jakie kolory będą najmodniejsze przez kilka najbliższych miesięcy. Wśród nich znajduje się 10 odważnych barw, które przełamuje 5 klasycznych. Kolorem roku 2018 został wyrazisty „Ultra fiolet”, który w dalszym ciągu będzie królował we wnętrzach w okresie jesienno-zimowym. Towarzyszyć mu będzie nieco jaśniejszy odcień krokusowy „Crocus Petal”. Wśród czerwieni znajdzie się jaskrawa „Valiant Poppy” i „Red Pear” – w kolorze czerwonego wina. Dla miłośników głębokich barw mamy dobre wieści! Szlachetny granat „Sargasso Sea”, niebieski „Nebulas Blue” oraz szmaragdowy „Quetzal Green” wciąż pozostają na salonach. Natomiast w chłodne dni, słońce do naszych wnętrz wniesie promienny żółty „Limelight”, jaskrawy pomarańcz „Russet Orange”, limonowka żółć „Ceylon Yellow” oraz oliwkowa zieleń „Martini Olive”. Jesienno-zimową paletę kolorów uzupełni przygaszony odcień pomarańczu „Meerkat”, beżowy „Tofu” oraz jasno szare „Almond Buff” i „Quiet Gray”. Wśród takiej eksplozji żywych barw żadna pogoda za oknem nie będzie nam straszna!

  • Save

Balans kolorystyczny

Mimo, że kalendarzowe lato przemija to duchem wciąż możemy pozostać przy gorących i słonecznych dniach, nawet, jeśli za oknem jesień czy zima. Można tego dokonać wprowadzając do swoich wnętrz kolory zaproponowane przez instytut Pantone na nadchodzące miesiące. Znakomicie będą prezentować się one w roli mebli – szczególnie jako pełne elegancji kanapy i fotele, tkanin – zasłon, pledów czy poszewek, a także różnego rodzaju dekoracji. Dobrze, aby wykorzystać je na elementach, które łatwo wymienić, gdy zmienią się trendy kolorystyczne, a lubimy za nimi podążać. To właśnie z tego powodu nie warto stosować ich do wykończenia podłogi i ścian, a także innych elementów, których nie planujemy zmieniać w najbliższym czasie: blatów, fartuchów kuchennych, okładzin kominkowych etc. Podłogi, ściany oraz wyżej wspomniane elementy warto natomiast wykończyć materiałami najwyższej jakości w stonowanych kolorach, dzięki czemu mimo upływu lat i zmian trendów, pozostaną ponadczasowe oraz nieustannie będą pełnić idealne tło dla każdego innego koloru, który akurat będzie w modzie. Kryteria te spełniają konglomeraty kwarcytowe Technistone, które dostępne są w szerokiej palecie kolorystycznej i wzorniczej, a także są wysoce odporne na wilgoć, zaplamienia, zarysowania, uszkodzenia mechaniczne oraz są łatwe w obróbce i antystatyczne.

  • Save