Trendy kolorystyczne – jesień 2017

Kolory odzwierciedlają osobowość i charakter, wpływają również na samopoczucie i emocje. Dlatego też odpowiednie dobranie barw jest bardzo ważne, ponieważ mogą one na nas wpływać zarówno pozytywnie, jak i negatywnie. Urządzając własne mieszkanie, przy wyborze kolorów, kierujemy się więc zarówno własnym komfortem i upodobaniami, jak i najnowszymi trendami.

Autorytetem w dziedzinie trendów kolorystycznych jest amerykański Instytut PANTONE, który co dwanaście miesięcy ujawnia kolor roku oraz podaje paletę odcieni, które będą dominować w konkretnym sezonie. W gamie barw jesień/zima 2017/2018, wybranych przez PANTONE, można znaleźć zarówno kolory wyraziste, jak i pastelowe. Obok odcieni głębokich akich jak: czerwony, śliwkowy czy granatowy, znajdują się kolory jasne: szary, różowy i brązowy. Barwy PANTONE są zróżnicowane, co daje szerokie spektrum wyboru i kompozycji. Istnieje wiele możliwości łączenia barw nasyconych ze spokojnymi, dzięki czemu każdy użytkownik może stworzyć z nich idealną dla siebie aranżację.

Paleta Pantone

Jednym z faworytów kolorystycznych PANTONE na jesień 2017, który można zestawiać na wiele sposobów, jest kolor szary. Można go łączyć praktycznie z każdą inną barwą, wyłonioną przez Instytut. Na przykład połączenie szarego z kolorem nienasyconym, takim jak różowy, jest ciekawym rozwiązaniem dla mniejszych mieszkań, w których jasne ściany będą optycznie powiększać pomieszczenie. Natomiast zestawienie szarego z czerwonym dobrze wygląda we wnętrzach aranżowanych w nowoczesnym stylu. Takie połączenie świetnie pasuje do dużych, otwartych przestrzeni np. loftów. Szary to szlachetna klasyka, która nie przestanie być modna po kilku sezonach. We wnętrzach, w których przeważają odcienie szarego, można się odprężyć, wyciszyć oraz odpocząć po ciężkim dniu.

Najmodniejsze powierzchnie Technistone

Nie tylko kolor ścian wpływa na nasze samopoczucie, również barwa powierzchni użytkowej może urozmaicić pomieszczenie oraz uczynić je ciekawszym. Poza wybraniem odpowiedniego koloru równie istotne jest znalezienie odpowiednich materiałów do wykończenia mieszkania, które będą trwałe i wytrzymałe.

Technistone inspirując się najnowszymi trendami kolorystycznymi, oferuje powierzchnie w kilku odcieniach szarości. Są nimi Noble Concrete Grey oraz Noble Desiree Grey. Faktura Noble Concrete Grey przypomina beton architektoniczny, nie jest jednak tak chropowata i szorstka w dotyku, jak beton. Nie kruszy się i jest łatwa w pielęgnacji, co czyni ją świetnym rozwiązaniem dla nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz. Noble Desiree Grey posiada nierównomierny odcień: na szarym tle pojawiają się nieregularne białe akcenty. Jest materiałem, który z powodzeniem może być stosowany we wnętrzach aranżowanych w stylu klasycznym.

Pamiętajmy, że przy wyborze materiałów do domu, ważne jest kierowanie się nie tylko estetyką, ale także trwałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Tak, żeby ich piękno cieszyło nasze oczy przez lata.