TechniStone® Taurus Terazzo i Noble Arco w łazience. Minimalizm też może być przytulny

Taurus Terazzo Grey i Noble Arco to dwie zupełnie różne nowości od TechniStone®. Taurus Terazzo ma szary, wręcz grafitowy odcień z białymi i czarnymi drobinami – to coś dla wielbicieli elegancji i prostoty. Noble Arco przeciwnie – to opcja dla tych, którzy kochają jasne kolory, a klasyczny marmurowy wzór jest dla nich idealnym dopełnieniem nowoczesnego wnętrza. Taurus Terazzo Grey i Noble Arco są niczym dzień i noc, ale, wbrew pozorom, sporo je łączy.

Dwa kolory, dwie różne łazienki – zobaczcie realizacje z wykorzystaniem konglomeratu od TechniStone® i sami oceńcie, która opcja przemawia właśnie do was.

  • Save

Fot. TechniStone® – Noble Arco

Noble Arco zastosowano do stworzenia przestrzeni w skandynawskim stylu – minimalistycznej, ale jednocześnie przytulnej. Dzięki dodatkom z jasnego drewna, plecionym koszykom, dywanom i białym ręcznikom całość jest spokojna, wyważona. Konglomerat kwarcytowy w jasnym kolorze, z typowymi dla marmuru żyłkami, znajduje się na ścianach. Płyty są duże, a łączenia niemal niewidoczne. Jeśli dodamy do tego ogromne okna, przez które wpada mnóstwo światła i meble niekojarzące się zazwyczaj z łazienkami, uzyskamy salon kąpielowy z prawdziwego zdarzenia. Jest to jasne, przestronne pomieszczenie, w którym można się zrelaksować i w wannie, i na wygodnym fotelu.

Projektanci zadbali o każdy detal – w łazience każdy przedmiot ma swoje miejsce. Kosze dodają przytulności, na blacie nie brakuje pojemników, przy fotelu znalazła się przestrzeń na dużą lampę. Do pomieszczenia prowadzą ciemne schody pozbawione poręczy, „unoszące” się nad ziemią. Jest też mleczna szyba zapewniająca nieco prywatności, ale będąca również prostym elementem ozdobnym.

Swoje robi także widok – zieleń drzew wydaje się być integralną częścią wnętrza, ocieplając je, dodając mu życia. Zielona ściana, która będzie nieco zmieniać się wraz z porami roku, jest pięknym, naturalnym dodatkiem.

Wybór płyt Noble Arco był świetną decyzją nie tylko ze względu na walory estetyczne. Konglomerat kwarcytowy ma szereg zalet, które sprawią, że użytkowanie łazienki stanie się jeszcze przyjemniejsze – płyty nie wchłaniają wody, są odporne na zarysowania lub uszkodzenia mechaniczne. Nie zmieniają się także pod wpływem środków chemicznych i są odporne na bakterie. Produkt jest naturalny, a dodatkowo łatwy w czyszczeniu i utrzymywaniu w czystości. Właściwości dotyczą wszystkich materiałów kwarcytowych od TechniStone® – nie tylko Noble Arco.

  • Save

Fot. TechniStone® – Noble Arco

Taurus Terazzo Grey nie jest tu wyjątkiem.

Płyty w szarym kolorze doskonale nadają się do zastosowania w łazienkach oraz kuchniach, gdzie bezpośredni kontakt z wodą jest na porządku dziennym.

  • Save

Fot. TechniStone® – Taurus Terazzo Grey

Łazienka, którą stworzono, wykorzystując płyty Taurus Terazzo Grey również jest prosta, minimalistyczna, ale dodatki sprawiają, że zamiast skandynawskiego powiewu świeżości mamy tu nieco tropikalny klimat. Kilka roślin doniczkowych przywodzących na myśl orientalne podróże i drewno w ciepłym kolorze wystarczyły, aby nadać pomieszczeniu charakteru. Od jakiegoś czasu trendem jest tworzenie w łazience przestrzeni, które nie są stereotypowe – we wnętrzach nie brakuje więc elementów, które do niedawna zarezerwowane były dla innych stref w domu.

W jasnej łazience mieliśmy fotel i dużą lampę, w ciemnej – obraz. Takie detale są bardzo ważne. Jeśli chcecie sprawić, by wasze łazienki, również te niewielkie, typowe dla bloków, zyskały nieco bardziej „pokojowy” sznyt, zastosujcie te proste triki – na ścianach powieście obrazy, grafiki, plakaty czy inne dzieła stuki w ramach. Można je także umieścić na szafkach, blatach. Do tego dodajcie rośliny – żywe lub sztuczne oraz meble. Jeśli fotela nie da się zmieścić na kilku metrach kwadratowych, wystarczą pufy, taborety.

  • Save

Fot. TechniStone® – Taurus Terazzo Grey

Świetnym pomysłem jest też wybór nie typowych płytek, ale dużych płyt od TechniStone®. Wnętrze prezentuje się o wiele bardziej szykownie, gdy łączeń niemal nie widać, a ściany lub podłogi są jednolite. Warto dodać, że konglomerat kwarcytowy TechniStone® ma aż 10 lat gwarancji. To trwały, mocny materiał, który przetrwa lata, a dzięki ponadczasowemu wzornictwu nie wyjdzie z mody.