TechniStone® radzi: Wprowadź świąteczną atmosferę do swojego wnętrza

Święta za pasem. Przed nami rodzinny czas, więc cieszmy się nim bez stresu. Tylko jak to zrobić? Już od początku grudnia warto nastrajać się na ten wyjątkowy okres, wprowadzając świąteczną atmosferę do swojego domu. Od czego zacząć? Spieszymy z odpowiedzią.

  1. Sprzątanie

Dla jednych to przykry obowiązek, dla innych idealny sposób na pozbycie się stresu. Tak czy inaczej, aby w pełni korzystać ze Świąt, dobrze jest pozbyć się balastu. I mowa nie tylko o drobinkach kurzu zalegających na komodzie czy kłębkach pod kanapą.

Święta, koniec roku to czas, kiedy rozliczamy się sami ze sobą, a nic tak nie oczyszcza głowy jak zrobienie porządku wokół siebie. Segregowanie i pozbywanie się zbędnych ubrań (warto je oddać innym), czyszczenie wszystkiego, czego normalnie czyścić nam się nie chciało, mycie i układanie… Tak, tak, w tym szaleństwie jest metoda, ale tylko wtedy gdy pozornie błahe czynności zamienimy w ważny rytuał, a nie domową mordęgę.

  • Save

Fot. TechniStone® – Starlight Black

Ci, którzy w swoim lokum mają konglomerat kwarcytowy od TechniStone®, zaoszczędzą trochę czasu, ponieważ czy to blaty, czy podłogi, ściany, parapety, czy umywalki wykonane z tego materiału są higieniczne i czyszczą się wyjątkowo łatwo.

Wystarczy mieszanka wody oraz mydła albo zwykły płyn do mycia szyb, by podłoga lub blat błyszczały, nawet gdy z pachnącej choinki spadnie nieco żywicy, a świętującym domownikom wyleje się wino. Płyty kwarcytowe są też trudne do zarysowania i, co ważne zwłaszcza w kontekście Świąt, a więc wzmożonego gotowania i świętowania przy jedzeniu, nie odbarwiają się. Porządkowanie kuchni lub łazienki, w których użyto konglomeratu będzie łatwe, proste i przyjemne.

A wysprzątane mieszkanie będzie gotowe na kolejny punt – ozdabianie.

  1. Ozdabianie

Święta to rodzina i przyjaciele, smaczne jedzenie, prezenty i, oczywiście, ozdoby. Choć świąteczny czas trwa tak krótko, przystrajanie mieszkania można zacząć już w grudniu. Wszystko po to, by jak najdłużej pławić się w cudownej atmosferze, którą tak dobrze pamiętamy z dzieciństwa. Święta to magia – bez względu na wiek. Jeśli wystarczy wam ubranie choinki – bardzo dobrze, ale zachęcamy do tego, by pomyśleć o ozdobach również w innych częściach domu, nie pomijając drzwi wejściowych.

Zabawne Mikołaje, bałwanki czy śnieżynki? A może drewniane rękodzieło? Złoto i czerwień czy srebro i biel? Estetyka ozdób powinna odpowiadać mieszkańcom i pasować do nich oraz do danego lokum.

Nie zapomnijcie o świecach, a także cytrusach i cynamonie, które nie dość, że są naturalne, to jeszcze mają wyjątkowy zapach. To właśnie w nim kryje się esencja świąt.

  1. Spokój i harmonia

Wysprzątane, uporządkowane i przyozdobione mieszkanie będzie gotowe na swoich lokatorów. W świątecznej gorączce warto zatrzymać się, nacieszyć tym, co mamy i ludźmi, którzy są blisko nas, być naprawdę obecnym tu i teraz. Bo zorganizowana szafa i gwiazda na czubku choinki są ważne, ale bliscy i kochani wygrywają ze wszystkim innym.

Wesołych Świąt!

  • Save