TechniStone® radzi: Urządź się naturalnie

Rok 2020 to rok, kiedy najpopularniejszym trendem w urządzaniu wnętrz jest powrót do natury. Od lat coraz więcej mówi się o ekologii, dbaniu o środowisko – moda na bycie eko dotarła wreszcie do naszych mieszkań. Jeśli zależy ci na zdrowym środowisku, urządź się naturalnie. Trend jest bardzo pojemny, więc każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Co ważne, zwrot ku naturze nie oznacza jedynie dekorowania lokum. Aż się prosi, by wraz z nowym podejściem do urządzania wnętrz, zmienić swój styl życia w ogóle.

  • Save
Fot. TechniStone® Calacatta Silva
  1. Kupuj mniej, za to lepiej

Sklepy są pełne… wszystkiego, a my zarabiamy coraz więcej. To jasne, że myślimy o zakupach. Często kupujemy jednak nie z potrzeby, a z nudów. A gdy coś nam już się nie podoba lub jest uszkodzone, wyrzucamy to, nie myśląc o konsekwencjach. Pora przestać.

To trudne, gdy lubimy otaczać się modnymi rzeczami, a przeceny kuszą. Jednak warto pamiętać, że jesteśmy odpowiedzialni za naszą planetę, a często dodatkowy koc, kolejny świecznik czy nowa szafka wcale nie są nam potrzebne. Może wystarczy odświeżyć, zmienić, zafarbować lub pomalować to, co już mamy?

Jeśli koniecznie pragniecie zakupów, kupujcie mądrze. Zamiast bubli, stawiajcie na wysoką jakość i produkty, które wytrzymają lata. Na przykład – zamiast blatu oklejonego sztucznym materiałem, postawcie na konglomerat od TechniStone® – jest wytrzymały, więc trudno go uszkodzić, nie nasiąka wodą, nie odbarwia się, a plamy łatwo zmyć z jego powierzchni zwykłą wodą lub środkiem do czyszczenia kuchni. Na dodatek jest wykonany z naturalnych surowców. To inwestycja na lata.

Marka TechniStone® ma także swój wkład w proces recyklingu odpadów od producentów wtórnych. Marka TechniStone® jest świadomi odpowiedzialności, jaką wszyscy mamy wobec naszej planety, dlatego ciągle zwiększana jest liczba produktów wykonanych z surowców wtórnych, doskonaląc jednocześnie ich jakość. Część produktów TechniStone® składa się w 20% – 70% z surowców wtórnych.

  1. Naturalne materiały

Trend naturalny oznacza eliminowanie tworzyw sztucznych z naszego otoczenia. Na przykład zamiast kupować plastikowe doniczki, wybieramy ceramiczne, nie sięgamy też po meble niewiadomego pochodzenia, ale kupujemy drewniane, metalowe, rattanowe krzesła, szafki, stoliki. Kochasz dywany? Przed wydaniem kilkuset złotych na taki o ładnym wzorze, sprawdź jego skład.

Początkowo zakupy do domu mogą wydać się nieco trudniejsze, ale na dłuższą metę wszyscy na tym zyskają, a mieszkanie będzie wyglądać wspaniale. Drewniane meble i dodatki mają ogromną zaletę – można je wielokrotnie odświeżać i malować.

Warto zadbać też o to, by naturalnymi tkaninami otoczyć się w sypialni. Bawełna, wełna i len są dużo lepsze niż ich sztuczne odpowiedniki.

  • Save

Fot. TechniStone® – Poetic Black

  1. Naturalne kolory

Wielbiciele trendu naturalnego nie tylko otaczają się materiałami pochodzącymi z naturalnych źródeł. Do wnętrz wypełnionych drewnem świetnie pasują kolory ziemi – beże, brązy, zielenie. Jeśli są delikatne, nie za ciemne, mają kojący wpływ na domowników.

  1. Naturalne wzory

Tapeta w liście bananowca albo polne kwiaty, a może poduszki w panterkę? Wzory występujące w naturze, również zwierzęce, cały czas mają się świetnie. Ważne by nie przesadzić z pasiakiem zebry lub łatami żyrafy – zbyt dużo wzorów, szczególnie jeśli połączone są z mocnymi barwami, grozi efektem kiczu.

  1. Styl boho – hipisowskie wnętrza w nowym wydaniu

Gdy mowa o naturalnych trendach, nie sposób nie wspomnieć o stylu boho. Jego główne wyznaczniki to naturalne kolory – z przewagą bieli i dodatkiem kontrastowej czerni, naturalne materiały – cegła, drewno, juta, rattan, bawełna, wzory roślinne oraz etniczne, rękodzieło.

Wnętrze w stylu boho może być jasne i stonowane lub kolorowe i szalone, z mnóstwem dodatków, tekstyliów i bibelotów. Ważne, by było prawdziwe i odwzorowywało życiową postawę mieszkańców. Mowa oczywiście rozsądnych zakupach, o odnawianiu starych rzeczy, niewyrzucaniu ich, by zrobić miejsce na nowy mebel (zasada 3R – reduce, reuse, recycle).

  1. Żywe rośliny

Najlepsza ozdoba mieszkania wpisująca się w trend naturalny? Prawdziwe rośliny doniczkowe. Jeśli właściwie o nie zadbamy, możemy stworzyć sobie domową dżunglę.

  • Save

Fot. TechniStone® – Calacatta Silva