TechniStone® radzi: Nie oszczędzaj. Oto kilka elementów, na które warto przeznaczyć więcej pieniędzy

Urządzasz mieszkanie, twój budżet jest napięty. Bo przecież wyremontować trzeba i łazienkę, i kuchnię, a jest jeszcze salon. No i sypialnia. Głowisz się, w co zainwestować, a co może poczekać? Nawet jeśli pieniędzy wystarczy na wszystko, warto zastanowić się, na czym można zaoszczędzić, a na czym absolutnie nie.

  • Save

Fot. TechniStone® – Briliant Arabesco

Nie oszczędzaj na tym, czego łatwo nie wymienisz

Jeśli wydasz bardzo mało na podłogę, która leży w całym mieszkaniu i nie sposób będzie wymienić np. części z przedpokoju, gdy ta szybko się zużyje, bez demolowania całego lokum – masz problem. Podstawowa zasada brzmi: nie oszczędzamy na podłogach.

Jeśli sądzisz, że przecież za 10 lat, gdy będzie cię stać, położysz sobie nową, wymarzoną – mylisz się. Chyba że za dekadę będziesz urządzać kolejne mieszkanie. Albo kochasz remonty. I niepotrzebne marnowanie pieniędzy oraz własnego czasu. Przyzwyczajamy się do swoich wnętrz, jesteśmy też leniwi, więc o nowej podłodze co kilka lat raczej nie ma mowy.

Dlatego już na samym początku warto zainwestować w taką, która będzie wytrzymała i piękna. W łazience, kuchni i przedpokoju sprawdzi się na przykład konglomerat od TechniStone® – jest wodoodporny, płyty łączą się niemal bezspoinowo, więc jest higieniczny. Materiał jest też naturalny, a mimo to wytrzymały – nie rysuje się i nie odbarwia, więc dbanie o niego nie jest trudne. Ma też aż 10 lat gwarancji.

A więc nie oszczędzamy na podłogach, na czym jeszcze? Do listy należy dopisać drzwi (nie, nikomu nie będzie chciało się ich wymieniać, jeśli nadal będą dobre, mimo że wciąż będą przepuszczać wszystkie dźwięki wprost do sypialni), schody, parapety i blaty.

Blaty wykonane z konglomeratu kwarcytowego TechniStone® przetrwają latami, są niezwykle proste w utrzymaniu, a cenowo są korzystniejszym wyborem od kamienia naturalnego.

  • Save

Fot. TechniStone® – Eco

Wszystkie wymienione elementy wnętrza można wykonać z byle jakich tworzyw albo z drewna, kamienia lub konglomeratu kwarcytowego – by cieszyć się ich pięknem i praktycznością przez lata.

Na czym można zaoszczędzić podczas urządzania mieszkania?

Jeśli masz ograniczone finanse, wydaj pieniądze na podłogi, dobrze wygłuszające drzwi, porządne schody i parapety oraz blaty, które przetrwają nawet najbardziej szalone zabawy w kucharza.

Jeśli twój budżet wciąż nie świeci pustkami – pomaluj ściany. Choć to zadanie łatwe i można wykonać je samodzielnie, a większość pomieszczeń da się pomalować w jedno popołudnie, często po wprowadzeniu się, nie chce nam się tego robić.

Kolejny punkt to wyposażenie łazienki – o ile bez kuchni da się żyć, nawet dość długo, to bez łazienki absolutnie nie. Przy czym podczas planowania wydatków, weź pod uwagę fakt, że i łazienkę, i kuchnię urządza się raz na wiele lat. Dlatego, jeśli brakuje ci pieniędzy na kuchnię marzeń, odłóż je najpierw. Nie warto kupować bubli, tylko po to, aby jak najszybciej wykończyć lokum.

  • Save

Fot. TechniStone® – Noble Imperial Grey

Bez wyrzutów sumienia zaoszczędzić można na tym, co ruchome – bez mebli naprawdę można się obyć i dokupować je sukcesywnie. Podobnie jest z dodatkami, a także sprzętami, które nie są niezbędne jak ekspres do kawy albo toster. Zamiast tracić tysiące dla smakowitej kawy, lepiej odłożyć te pieniądze na dobre meble kuchenne.