TechniStone® radzi: Monochromatycznie nie znaczy nudno. Plusy wnętrz w jednym kolorze

Ściany i podłoga, a może nawet i meble w jednym kolorze – przesada czy zaskakujący wybór, dzięki któremu we wnętrzu można się zrelaksować, bo nic nie rozprasza i nie wybija z rytmu? Ile osób, tyle będzie odpowiedzi.

Jedni kochają barwne wnętrza i nie wyobrażają sobie życia w jednokolorowym mieszkaniu. Inni cenią prostotę jednobarwnych pomieszczeń, bo takie lokum łatwo urządzić. Poza tym monochromatyczna łazienka czy kuchnia wydają się większe, a to ogromna zaleta.

Monochromatycznie nie znaczy biało

Pomieszczenia urządzone z przewagą jednego koloru wcale nie muszą być białe, by optycznie zyskać na metrażu. Owszem, ta barwa od wielu sezonów jest na topie, ale czy to znaczy, że musi gościć lub dominować w każdym mieszkaniu? Absolutnie nie.

Wielbiciele dobrego stylu coraz częściej sięgają po czerń, granat, zieleń, a całość okraszają odrobiną złota. Nie wszyscy odważą się na połączenie ciemnych ścian i identycznej podłogi, ale efekt może być wspaniały. Warto zaryzykować. Dlaczego?

  • Save

Fot. TechniStone® – Taurus Terazzo Grey

Plus – wrażenie przestrzeni

Największym plusem wnętrza urządzonego monochromatycznie, a więc w jednym kolorze lub z dużą przewagą jednej barwy, jest to, że pomieszczenie wyda się większe. Szczególnie jeśli postawimy na identyczną podłogę w całym mieszkaniu. Pomalowanie ścian na biało czy szaro i wybór wybielonych paneli, jasnych płyt TechniStone® lub wykładziny PCV, która znów ma swoje 5 minut, to strzał w dziesiątkę. Wnętrze natychmiast wyda się bardziej przestronne, gdy podłoga i ściany nie będą ze sobą kontrastować.

Optycznemu powiększeniu metrażu sprzyjają także „prześwity” – szklane drzwi, stoły, ażurowe podstawy stolików.

Urządzając wnętrze, warto postawić na konglomerat TechniStone® – może pojawić się w kuchni, ale i łazience – na ścianach i podłogach, tworząc stylowe, monochromatyczne, domowe SPA. W katalogu jest mnóstwo odcieni, które wspaniale uzupełnią każde lokum. Na topie są zwłaszcza płyty przypominające szlachetny marmur (linia Serenity), ale wykonane z materiału znacznie łatwiejszego w codziennym użytkowaniu i czyszczeniu, lżejszego, który jest odporny na zarysowania i odbarwienia.

Równie dużą popularnością cieszy się konglomerat przypominający klasyczne lastryko (linia Terazzo). Występuje w wielu kolorach – od bieli, przez szarości, aż po czerń i może być wykończony na błysk lub matowo. To otwiera inwestorom szerokie pole do popisu.

  • Save

Fot. TechniStone® – Cloudy Onyx

Plus – monochromatyczne wnętrze łatwo jest urządzić

Inne zalety lokum  w jednym kolorze? Odpada problem z doborem dodatków, które w kolorowych wnętrzach pasują do jednego elementu, ale kłócą się z innym. Monochromatyczne wnętrze to coś dla osób, które lubią ładnie mieszkać, jednak nie chcą by wybór poduszek albo dywanów spędzał im sen z powiek.

Mieszkania urządzone w jednym kolorze lub z wyraźną przewagą jednej barwy, o ile nie zostaną niepotrzebnie „zagracone”, wydają się nie tylko większe, ale też schludne i zadbane.

 

Poza tym łatwo odpoczywa się wśród wszechobecnej bieli, szarości lub czerni. Niestety, mocniejsze kolory mogą być nieco bardziej  kłopotliwe.

  • Save

Fot. TechniStone® – Noble Supreme White