TechniStone® na rzecz dzieci! – współpraca przy budowie Domu Ronalda McDonalda w Warszawie

Z ogromną przyjemnością przystąpiliśmy do współpracy przy budowie Domu Ronalda McDonalda w Warszawie. TechniStone® jest jedną z firm, które dołożą swoją cegiełkę do tego bardzo ważnego projektu. Dom Ronalda McDonalda, który właśnie powstaje w stolicy będzie drugim tego typu przedsięwzięciem w Polsce. Na świecie działa już 367 domów, które zostały wybudowane przez Fundację Ronalda McDonalda, z tego 97 w Europie.

Dom będzie bezpłatnym hotelem dla rodzin, których dzieci leczą się w Samodzielnym Publicznym Dziecięcym Szpitalu Klinicznym im. Józefa Polikarpa Brudzińskiego przy Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. We wrześniu 2019 r. w kampusie uczelni rozpoczęła się budowa. Dom ma ruszyć już w 2020 r. Co ciekawe, będzie to jedyny tego typu przybytek na świecie, w którym pojawi się przedszkole. WUMIK będzie przeznaczony dla zdrowych dzieci rodziców-gości hotelu, ale i dla pracowników oraz studentów WUM-u.

  • Save

Fot. Wizualizacja Domu Ronalda McDonalda

Projekt warszawskiego domu powstał już w 2017 r. Zakłada, że na trzech kondygnacjach znajdzie się 25 apartamentów z łazienkami. Wszystkie będą na tyle duże, by pomieścić rodziców oraz ich zdrowe dzieci. Oprócz pokoi w budynku zaplanowano kuchnię z jadalnią, pralnię, a więc wszystko, co sprawi, że dla rodziców i rodzeństwa dzieci leczących się nieopodal, pobyt poza własnym domem stanie się łatwiejszy. W hotelu zostaną także wydzielone sale do spotkań i do wypoczywania, salon rodzinny.

W Polsce mamy już jeden sprawnie działający Dom Ronalda McDonalda. Został otwarty w październiku 2015 r. w Krakowie, tuż przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym. Jak czytamy na facebookowym profilu fundacji Ronalda McDonalda, w tym czasie zdążył gościć blisko 400 rodzin. Część z nich, ze względu na przewlekłe choroby dzieci, mieszkała w Domu McDonalda więcej niż jeden raz.

„Pomogliśmy 379 rodzinom, którym udzieliliśmy prawie 42 tys. bezpłatnych noclegów. To także 8000 godzin wolontariatu dla rodzin, a najdłuższy pobyt w Domu trwał aż 382 dni. Ale te liczby nie są okazją do świętowania, one mają pokazać, jak wielką potrzebą jest otoczenie opieką całej rodziny dziecka chorującego onkologicznie, bo to choroba niosąca z sobą długotrwałą rozłąkę z najbliższymi. Tak na co dzień wygląda realizacja naszej misji: ‘Aby rodzina mogła być razem’”.

Budowa kolejnego Domu Ronalda McDonalda to wspaniała akcja. Budynek już niebawem będzie darmowym hotelem dla rodziców cierpiących dzieci. Będzie schronieniem i ulgą w codziennej walce z chorobą.

Tym bardziej cieszymy się, że TechniStone współpracować przy tak ważnym projekcie i być jego częścią®.

  • Save