TechniStone – materiał przyjazny środowisku

Ekologia jest obecnie jednym z najważniejszych elementów naszego życia. Natura potrzebuje naszej pomocy w walce z zanieczyszczeniami spowodowanymi działalnością człowieka. Marka TechniStone nie zapomina o tym, tworząc produkty spełniające najwyższe normy ekologiczne.

  • Save

Postaw na ekologiczne materiały TechniStone

W życiu codziennym staramy się dbać o środowisko. Nasze przyzwyczajenia mają wpływ na naturę. Dziś, nawet remontując nasz dom możemy zadbać o środowisko. Wybierając materiały do wyposażenia wnętrz spełniające standardy ekologii.

Doskonałym przykładem są konglomeraty kwarcowe, których produkcja jest niezwykle przyjazna dla środowiska. Konglomerat marki Technistone zawiera ponad 90% naturalnych komponentów! Jest wyprodukowany z materiałów obojętnych (granulatów – kruszony granit, kwarc, lustra, itd.), materiałów wypełniających (bardzo drobno mielony surowiec kwarcowy), materiałów wiążących (żywica poliestrowa) oraz kolorowych pigmentów o charakterze nieorganicznym.

Materiał z recyklingu

Marka TechniStone® ma także swój wkład w proces recyklingu odpadów od producentów wtórnych. Marka TechniStone® jest świadomi odpowiedzialności, jaką wszyscy mamy wobec naszej planety, dlatego ciągle zwiększana jest liczba produktów wykonanych z surowców wtórnych, doskonaląc jednocześnie ich jakość. Część produktów TechniStone® składa się w 20% – 70% z surowców wtórnych.

  • Save

W procesie produkcji konglomeratu kwarcytowego, materiał uzyskany z kruszenia i przesiewania w procesie recyklingu odłamków luster i szkła jest wtórnie wykorzystywany przy mieszaniu pigmentów jako ich nośnik. Ponadto, wszystkie materiały opakowaniowe są również w najwyższym stopniu przyjazne dla środowiska – są to kartony i PE wykonane w 100% z surowców wtórnych.

 „Zielone” certyfikaty Technistone

Ochrona środowiska naturalnego jest dla TechniStone® sprawą priorytetową. Potwierdzają to liczne normy, które spełniają produkty marki.

Dbałość o naszą Ziemię została doceniona przez firmę CSC Global Services, certyfikującą wyroby, których produkcja odbywa się zgodnie z poszanowaniem praw natury, a skład spełnia wysokie normy ekologii.

Produkty TechniStone® spełniają także normy Zdrowotnej Deklaracji Produktu (ang. Health Product Declaration, HPD), która wymaga pełnego ujawnienia zawartości potencjalnie niebezpiecznych substancji w produkcie a następnie porównania ich z substancjami z list „niebezpiecznych” substancji publikowanych przez poszczególne władze krajowe i stowarzyszenia naukowe.

  • Save