Szlakiem Technistone – miejsca na świecie, które warto odwiedzić

Dzięki temu, że Technistone posiada swoje realizacje w wielu, nawet najdalszych zakątkach globu, mieliśmy okazję zwiedzić wiele wspaniałych miast. A nawet przyczynić się do… powstania jednego z nich! Oto nasze podróżnicze rekomendacje.

Baku, stolica Azerbejdżanu

Nazywane Paryżem Wschodu, Baku to długa, nadmorska promenada, malownicze Stare Miasto i pełne pięknych kamienic Śródmieście. Dodatkowo, stolica Azerbejdżanu zachwyca nowoczesnymi wieżowcami, np. słynnymi Flame Towers. Ślad Technistone zobaczycie na elewacji jednej ze stacji czerwonej linii metra: 28 may.

Abu Dhabi, stolica Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Nie znajdziemy tu zabytków, ale nowoczesne wieżowce i zapierające dech w piersiach meczety. Czas możemy spędzić relaksując się na plaży lub poszukać emocji na torze Formuły 1 czy w parku wodnym.  Technistone przywita  Was już na lotnisku, na strefie bezcłowej.

 Łódź, perełka na mapie Polski

To często niedoceniana turystycznie destynacja, a niesłusznie. Łódź zachwyca swoim wyjątkowym fabrycznym klimatem. Możemy tutaj zaczerpnąć rozrywki w industrialnym stylu na ulicy Piotrkowskiej. Warto zapuścić się na teren Piotrkowskiej 138/140 i odkryć ulubione przez łodzian centrum OFF Piotrkowska.  Za dnia można podziwiać „łódzki Luwr”, czyli Pałac Izraela Poznańskiego czy zrelaksować się w Ogrodzie Botanicznym lub w Palmiarni.  Na nocny wypoczynek zapraszamy do hotelu Hilton, w którego realizację miał swój wkład Technistone.

Lusail w Katarze

Tak, to miasto, które jeszcze w pełni nie istnieje. Jego budowa zakończy się w 2022 roku, kiedy to będzie gościć Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. Jesteśmy bardzo dumni z tego, że moglibyśmy przyczynić się do powstania głównego bohatera tego wydarzenia – stadionu Iconic. To największy z 12 stadionów, które będą gościć World Cup w Katarze!

  • Save