Szklana witryna – stylowe wykończenie kuchni

Pomysłów na wykonanie zabudowy kuchennej jest wiele. Ponadczasowym rozwiązaniem, prezentującym się niezwykle efektownie, zarówno w kuchniach urządzonych w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym, jest zastosowanie szklanych frontów szafek. Przeszklone powierzchnie rozświetlają i optycznie powiększają wnętrze, a także dodają mu elegancji i  nieco lekkości.

Przeszklone fronty szafek sprawdzą się we wnętrzach urządzonych w każdym stylu. Dzięki efektowi odbicia światła, szklane powierzchnie powiększą optycznie pomieszczenie, dlatego rozwiązanie to jest szczególnie godne polecenia do małych kuchni. W zależności od techniki montażu i rodzaju szkła, fronty szafek mogą uzyskiwać dowolną estetykę. W klasycznych aranżacjach oszklenie jest najczęściej dzielone szprosami, co dodaje wnętrzu domowego, nieco rustykalnego charakteru. Natomiast we wnętrzach nowoczesnych dominują gładkie wypełnienia całoszklane, osadzane w aluminiowych ramkach. Nowoczesne technologie obróbki szkła dostarczają ponadto wiele wariantów estetycznych. Do wyboru są szkła przezroczyste, półmatowe, matowe, a także szkła barwione, dymione, lakierowane i laminowane. Dostępne są także wersje bezbarwnego szkła podklejanego specjalną kolorową folią aluminiową, jednolitą lub o bogatej ornamentyce.

Wybierając szkło przezroczyste, powinniśmy liczyć się z tym, że zawartość szafki będzie widoczna, dlatego dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie w nich stylowych filiżanek oraz dekoracyjnych naczyń, które będą się atrakcyjnie prezentować. Aby osiągnąć jeszcze ciekawszy efekt wizualny, warto w tym przypadku zainstalować oświetlenie wewnątrz szafek. Dzięki temu przechowywana zastawa będzie pięknie wyeksponowana. Jeśli natomiast zależy nam na przesłonięciu przechowywanych w szafkach przedmiotów, warto wybrać szkło matowe lub przydymione. Bardzo efektowną propozycją może być również dekoracyjne szkło z piaskowanymi motywami geometrycznymi lub florystycznymi. Szkło wzorzyste lub z wyczuwalną w dotyku teksturą najlepiej zaprezentuje się w towarzystwie gładkich frontów w jasnym kolorze.

Szklane powierzchnie bardzo atrakcyjnie prezentują się w towarzystwie bieli, z którą tworzą lekką kompozycję, dlatego warto zestawić je ze śnieżnobiałymi blatami, wykonanymi np. z konglomeratu w odcieniu Crystal Absolute White. Dzięki wysokiej jakości surowcom użytym do ich produkcji blaty nie zmieniają odcienia z biegiem czasu, a ich lśniąca powierzchnia nie ulega zarysowaniom. Konglomerat świetnie sprawdza się w kuchni, gdyż w odróżnieniu od okleinowanych płyt MDF jest całkowicie wodo- i plamoodporny. Ze względu na brak porów w strukturze blatu, bakterie nie ulegają namnażaniu, co gwarantuje zachowanie wzorowej higieny w kuchni. Wszystko to czyni z blatów Technistone idealne rozwiązanie dla nowoczesnych przestrzeni kuchennych.