Sypialnia jak ze snów!

Zaaranżowanie idealnej sypialni dla dwojga to nie lada wyzwanie. W końcu pomieszczenie to powinno sprzyjać wypoczynkowi, ale również podobać się obojgu domownikom. Jak zatem urządzić sypialnię jak ze snów? Przeczytajcie!

Kolorystyka

Sypialnia jest miejscem, w którym relaksujemy się po ciężkim dniu. Kolorystyka w niej powinna zatem być spokojna, najlepiej utrzymana w jasnych tonacjach: bieli, kremach, beżach, delikatnych brązach i szarościach. Mocniejsze akcenty kolorystyczne stanowić mogą w niej natomiast dodatki oraz elementy dekoracyjne.

Materiały i dodatki

Interesujący efekt wizualny w sypialniach utrzymanych w subtelnej kolorystyce można uzyskać wybierając drewniane meble w intensywnie brązowym wybarwieniu. Po pierwsze będą one stanowiły intrygujący kontrast do reszty stylizacji, a po drugie będą służyły nam przez wiele lat, ponieważ naturalne drewno jest bardzo trwałym i odpornym na eksploatację materiałem. Jeśli chodzi o dodatki, powinniśmy ograniczyć ich ilość, ponieważ nadmiar dekoracji może sprzyjać rozpraszaniu naszej uwagi, a w konsekwencji prowadzić nawet do problemów w zasypianiu. Aby zatem nie przesadzić z ich ilością, a jednak dodać wnętrzu przytulności, warto postawić na miękkie i puszyste tkaniny w postaci poduszek, narzut, zasłon oraz dywaników. Nie można zapomnieć też o stylowych lampach oraz świecach, które doświetlą wnętrze, a przy tym pomogą nam wykreować w pomieszczeniu romantyczny nastrój.

Łóżko

Głównym elementem wyposażenia sypialni jest oczywiście łóżko. Optymalną szerokością tego mebla dla dwóch osób jest 160 cm. W ofertach sklepów można jednak znaleźć zarówno węższe, jak i szersze łoża – wybór szerokości tego mebla uzależniony jest od naszych upodobań oraz wielkości pomieszczenia. Od indywidualnych preferencji zależy również dopasowanie odpowiedniego materaca.

Toaletka

W idealnej sypialni nie może zabraknąć toaletki, przy której pani domu może pielęgnować swoją urodę. Ważne, aby taka przestrzeń była dobrze oświetlona, a blat mebla był odporny na zarysowania, zabrudzenia kosmetykami oraz by nie wchłaniał wilgoci – w końcu wiele z pań wykonując makijaż popija kawę, a nierzadko niechcący ją rozlewa. Odpowiedzią na zapotrzebowania nowoczesnych kobiet mogą być blaty wykonane z konglomeratów kwarcytowych Technistone. Materiały te cechują się podwyższoną odpornością na uszkodzenia, nie plamią się oraz są nienasiąkliwe. Co więcej, dostępne są w bogatej palecie wzorniczej i kolorystycznej, dzięki czemu dopasowanie ich do sypialni marzeń jest proste i przyjemne. W spokojnych aranżacjach doskonale prezentować mogą się blaty Noble Ivory White, przywodzące na myśl kolorystykę kości słoniowej.

Szafa

Jeśli dysponujemy dużym metrażem, możemy pokusić się o urządzenie garderoby w innej części domu – tym sposobem porozrzucane ubrania w sypialni nie będą problem. Jeśli jednak nie mamy takiej możliwości, powinniśmy zdecydować się na zakup szafy  odpowiedniej wielkości – ważne, aby jej gabaryt nie zdominował całego wnętrza, a przy tym, aby zarówno pani, jak i pan domu, mogli pochować w niej wszystkie swoje ubrania oraz akcesoria.