Surowość oswojona – oryginalny dekor w minimalistycznej łazience

W nowoczesnych łazienkach urządzonych w duchu minimalizmu króluje elegancja i harmonia. Wszechobecna prostota, czyste formy oraz dominacja szykownej bieli dają efekt surowości, którą można w oryginalny sposób ożywić barwnym dekorem.

Minimalistyczne aranżacje są zwykle pełne jasnych, stonowanych odcieni, stanowiących doskonałe tło dla wyrazistych wzorów i kontrastujących akcentów. Jeden detal może wykreować niebanalny klimat i dodać wnętrzu intrygującego wyrazu. Tworzenie kompozycji i wybór ozdobnych form zależy tylko od naszych upodobań i obranej stylistyki.

Ciekawym pomysłem na ożywienie minimalistycznej łazienki jest stworzenie na tle gładkich ścian unikalnej dekoracji w postaci pojedynczego, ale ekspresyjnego dekoru przy kabinie prysznicowej. Mogą to być na przykład wertykalnie ułożone kafelki, imitujące strumień wody. Pionowe ułożenie niebieskich płytek wprowadzi nieco ekspresji do minimalistycznego, uporządkowanego wnętrza, a dodatkowy efekt dynamizmu można uzyskać dzięki ich nieregularnej strukturze. W łazienkach najlepiej sprawdza się zestawienie bieli z chłodną paletą błękitów i granatów. Tę kolorystykę można stosować także w innych miejscach, na przykład powielając dekor na ścianie przy umywalkach. Powtarzający się wzór w różnych częściach łazienki pozwoli zachować efekt spójności.

W minimalistycznych łazienkach nie może zabraknąć także bardzo dobrej jakości materiałów. Elegancka armatura i odpowiednio dobrane dodatki sprawiają, że pomieszczenia zachwycają nowoczesną wytwornością. W jasne okładziny ścienne świetnie wkomponują się blaty łazienkowe Crystal Polar White TECHNISTONE. Charakteryzują się one drobniutkimi, ledwie widocznymi ziarenkami kwarcu, co nadaje pomieszczeniom nowoczesnej klasy i szyku. Czystą, kryształową biel materiału dodatkowo wydobędą połyskujące fronty meblowe, lustra i szkło.