Stół z konglomeratu TechniStone® – wytrzymałość na każdą powierzchnię

Konglomerat kwarcytowy marki TechniStone® to niezwykle wytrzymały materiał, który dzięki swoim właściwościom, ma niezwykle dużo zastosowań. Wspaniale sprawdza się zarówno jako materiał w wystroju kuchni czy łazienki. Jednym z najpopularniejszych zastosowań konglomeratu kwarcowego TechniStone® są blaty kuchenne. Materiał może być także zastosowany w jadalni czy salonie jako powierzchnia na stół czy ławę.

Stylowa spójność

Użycie konglomeratu kwarcytowego TechniStone® jako blat stołowy to rozwiązanie, które z pewnością doda równowagi i charakteru naszemu wnętrzu. Pasujące odcienie konglomeratu stworzą spójny obraz współgrających ze sobą elementów wystroju kuchni, jadalni czy salonu.

  • Save

Ciekawym dopełnieniem może być wykorzystanie materiału TechniStone® o podobnym wzorze także do obicia ścian czy podłogi. W jednym z projektów wykorzystaliśmy TechniStone® Crystal Calacatta Amnis do stworzenia niepowtarzalnego wnętrza.

Stół TechniStone® – główne zalety

Konglomerat TechniStone® świetnie sprawdzi się zarówno jako blat kuchenny, jak i stół z uwagi na wiele zalet tego materiału. Jedną z najważniejszych jest niezwykła trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne.

W skład blatu wchodzi elastyczna żywica poliestrowa i zmielony kwarc, który w dziesięciostopniowej skali twardości Mohsa, otrzymał aż 7 punktów! Nie musisz martwić się więc o zadrapania i ubytki w strukturze. Blat z konglomeratu kwarcowego od TechniStone® to gwarancja perfekcyjnego wyglądu powierzchni, nawet po wielu latach.

  • Save

Konglomerat kwarcowy jest również odporny na działanie środków
dezynfekujących i czyszczących. Należy zwrócić uwagę na bezporową powierzchnię blatu, która nie przyjmuje zabrudzeń i jest odporna na wilgoć, bakterie i pleśń. W celu utrzymania blatu w czystości wystarczy regularne mycie jego powierzchni wodą z dodatkiem naturalnego
detergentu.

Ponadto, materiał jest dużo lżejszy od kamiennych powierzchni, co sprawia, że idealnie nadaje się na stół czy ławę i nie wymaga dodatkowych wzmocnień.