Sielska łazienka

Rustykalizm to nic innego jak zamiłowanie do życia wiejskiego. We wnętrzach zaaranżowanych w tym stylu dominuje prostota oraz nieco sentymentalny klimat, który przywodzi na myśl chatę sprzed wielu lat.

Wnętrza urządzone w rustykalnym stylu są bezpretensjonalne, proste w formie oraz przede wszystkim posiadają cechy wiejskiego domostwa. W stylizacjach tego typu prym wiodą głównie elementy powiązane z naturą oraz rękodziełem. Łazienki urządzone w swojskim charakterze są niezwykle ciepłe i przytulne, a co najważniejsze – prezentują się wyjątkowo efektownie.

W rustykalnej łazience nie może zabraknąć drewna, najlepiej rodzimych gatunków. Podłogi lub masywne meble np. szafki podumywalkowe wykonane z tego surowca prezentują się bardzo atrakcyjnie, a także wnoszą do aranżacji wiele nastrojowego ciepła. Najlepszym rozwiązaniem jest pozostawienie desek w naturalnym odcieniu z widocznymi słojami. Dzięki temu przestrzeń zyskuje prawdziwie sielskiego charakteru. W aranżacjach tego typu dominują jasne, pastelowe kolory. Ściany zwykle malowane są na biało – powinny wyglądać jak bielone, dlatego tynk niekoniecznie musi być gładki i równy. Równie często w rustykalnych łazienkach pojawiają się ściany wyłożone kamieniem lub cegłą. Z tak naturalnymi materiałami wykończeniowymi idealnie komponują się blaty z konglomeratu kwarcytowego Noble Botticino firmy Technistone, posiadające delikatną, beżową tonację. Oprócz niezaprzeczalnych walorów wizualnych, materiał ten jest także wodoodporny oraz łatwy w pielęgnacji. Ponadto, slaby Technistone można przycinać do dowolnego rozmiaru, przez co stworzenie łazienki marzeń jest na wyciągnięcie ręki.

Łazienki inspirowane rustykalnym klimatem, nie mogą zaistnieć bez stosownego zdobnictwa. Stylizowana wanna czy elementy dekoracyjne stworzone przy użyciu prostych narzędzi i technologii opartych na pracy rąk człowieka – np. duże lustro w dekoracyjnej ramie czy strojne uchwyty szafek łazienkowych – to podstawa aranżacji wnętrz tego typu. Naturalne akcenty do pomieszczenia wprowadzić mogą też rośliny w ceramicznych lub drewnianych donicach.