Shimmery floors, czyli podłogi pełne blasku

Już od kilku sezonów bardzo popularne w aranżacji wnętrz są błyszczące elementy inspirowane stylistyką glamour, takie jak kryształowe lampy, zdobne ramy luster czy pozłacane i posrebrzane dodatki. Teraz przyszedł czas na nowy trend – połyskującą podłogę, czyli shimmery floors!

Projektanci wnętrz, promujący estetykę shimmery floors, chętnie sięgają po dywany w opalizującym wykończeniu w jasnych, najlepiej pastelowych kolorach – różowym albo niebieskim. Jednak równie ciekawym rozwiązaniem może okazać się wybór podłogi wykonanej z konglomeratów kwarcytowych linii Starlight od Technistone. Cechą charakterystyczną tych materiałów są wtopione w ich skład drobinki szkła i zwierciadeł, dzięki którym zyskują błyszczącą powierzchnię.

Do wyboru, do koloru…

Kolekcję Starlight cechuje duży wybór kolorystyczny. Harmonijnym wnętrzom utrzymanym w bieli dedykowany jest materiał Starlight White o pięknej, białej powierzchni. Zwolennikom kremowych i beżowych tonacji do gustu przypadną materiały Starlight Sand w kolorze piasku i Starlight Latte, przywodzące na myśl kawę z mlekiem. Wśród propozycji w brązowym odcieniu znajduje się brunatny Starlight Brown, w tonacjach szarości są utrzymane konglomeraty kwarcytowe Starlight Frappe i Starlight Grey, natomiast w czerni Starlight Black. Najbardziej rzucającą się w oczy propozycją jest materiał Starlight Ruby o krwistoczerwonej powierzchni.

Nie tylko piękne, ale i funkcjonalne!

Oprócz walorów estetycznych, konglomeraty kwarcytowej Technistone mają liczne zalety użytkowe, dzięki którym lepiej sprawdzą się w roli okładzin podłogowych, niż inne materiały, a zwłaszcza bardzo modne ostatnio dywany w opalizującym wykończeniu. Podłogi bardzo narażone są na zabrudzenia, w związku z czym dywany utrzymane w jasnej tonacji, to rozwiązanie krótkoterminowe, gdyż trudno utrzymać je w czystości i szybko mogą stracić swój naturalny kolor. O wiele łatwiej jest wyczyścić powierzchnię wykonaną z konglomeratu kwarcytowego, z którego bez żadnego problemu schodzą nawet największe zabrudzenia. Wystarczy zmyć je mopem z odrobiną detergentu. Poza tym, podłogi wykonane z płyt Technistone są wysoce odporne na zarysowania, dzięki czemu bez obaw możemy po nich chodzić nawet w butach na wysokim obcasie, a także są bardzo higieniczne i ciepłe w dotyku, dlatego nasze pociechy mogą bawić się bezpośrednio na nich.

Shimmery floors to trend, który niewątpliwie zyskiwać będzie coraz więcej zwolenników. Szczególnie teraz, kiedy nadeszła wiosna i chcemy wprowadzić do wnętrz więcej kolorów i blasku, połyskująca podłoga wydaje się być idealnym rozwiązaniem.