„Schodami do nieba”

W dzisiejszych czasach schody pełnią nie tylko rolę łącznika pięter, ale i stanowią istotny element aranżacji, któremu poświęcamy coraz więcej uwagi. Poznajcie najnowsze trendy w zakresie wykonywania schodów, a także zalety materiału Technistone, dzięki którym doskonale nada się on do wykonania modnej okładziny.

Jakie schody są modne?
O tym jakie schody znajdą się w naszym domu należy pomyśleć już na etapie jego projektowania. Wybór należy dostosować do dostępnej powierzchni oraz ogólnej wizji aranżacyjnej, czyli tego w jakim stylu chcemy urządzić wnętrza. Dużą popularnością nieustannie cieszą się schody dwubiegowe, instalowane bezpośrednio przy ścianie, które cechuje niezwykła wygoda użytkowania. Posiadaczom niewielkiego metrażu podobają się z kolei schody jednobiegowe, które mimo tego, że zajmują sporo miejsca to jednocześnie pozwalają na funkcjonalne wykorzystanie przestrzeni pod nimi. Idealnym rozwiązaniem dla jeszcze mniejszych wnętrz są schody spiralne, które można zamontować zarówno przy ścianie na korytarzu, jak i w centrum salonu, dodając mu designerskiego wyglądu. W nowoczesne aranżacje wnętrz wpisują się także zdecydowanie schody wspornikowe, których konstrukcja jest częściowo ukryta w ścianie oraz często pozbawiona balustrad, przez co zajmuje mniej miejsca. Stopnie schodów wspornikowych wyglądają jakby zostały zawieszone w powietrzu, co nadaje aranżacji lekkości i minimalistycznego wyrazu. Osoby lubiące niekonwencjonalne rozwiązania coraz częściej stawiają natomiast obecnie na schody modułowe, składające się z pojedynczych elementów, które łączy się ze stopni, dzięki czemu mogą one przybierać dowolne formy, m.in. jedno-, dwu-, lub wielobiegowe, „zakręcone” lub „kreślące” w powietrzu wybrane kształty.

  • Save

Z jakiego materiału wykonać schody?
Kiedy już wybierzemy odpowiedni rodzaj schodów do naszego wnętrza, możemy zastanowić się jakim materiałem je wyłożymy. Tutaj warto kierować się zarówno designem, jak i jakością oraz aspektami użytkowymi takiego materiału. Obecnie najpopularniejsze są style opierające się na naturalności, klimacie Skandynawii, surowym industrialu oraz ultranowoczesnym wymiarze. W związku z tym do obkładania stopni najczęściej wybiera się drewno, kamień, beton, stal i szkło. W ofercie Technistone znajdują się materiały, które doskonale potrafią wkomponować się w założenia każdej z powyższych konwencji. Amatorom naturalności spodobają się schody wykonane z materiałów linii Noble oraz Serenity, które imitują wygląd prawdziwych kamieni, zwolennikom surowych materiałów do gustu przypadnie materiał Noble Concrete Grey stanowiący wierne odwzorowanie betonu, natomiast osobom, które lubią blask, produkty linii Starlight, które dzięki wtopionym w swój skład drobinkom szkła i zwierciadeł posiadają połyskującą powierzchnię. Oprócz aspektów wizualnych, płyty z konglomeratu kwarcytowego Technistone zasługują także na wyróżnienie pod względem użytkowym. Są one wysoce odporne na zaplamienia, zarysowania i uszkodzenia mechaniczne, nie powodują odczucia chłodu pod stopami, a dzięki poddaniu specjalnej obróbce zyskują jeszcze bardziej antypoślizgową powierzchnię.

  • Save