Satysfakcja murowana!

Motyw cegły doskonale prezentuje się w pomieszczeniach kuchennych. Materiał ten sprawdzi się nie tylko we wnętrzach zaaranżowanych w surowym stylu loftowym, ale także w przestrzeniach, którym chcemy dodać nieco klimatycznego ciepła.

Urządzając kuchnię w starej kamienicy lub w dawnym pomieszczeniu poprzemysłowym, można zrezygnować z odnawiania ścian i pozostawić nieotynkowany fragment muru. Cegła pięknie się starzeje, więc pomimo upływu lat zawsze będzie oryginalną dekoracją wnętrza. Motyw cegły doda kuchni fabrycznego charakteru, tworząc bardzo efektowną przestrzeń. W takich aranżacjach, warto pamiętać o doborze mebli oraz dodatków zachowanych w stylistyce industrialnej, takich jak np. postarzany drewniany stół czy metalowe lampy.

Cegła sprawdza się również w bardzo nowoczesnych i eleganckich aranżacjach. Biała zabudowa wykonana na wysoki połysk w połączeniu z cegłą w naturalnym czerwonym odcieniu lub pomalowaną na czarno, stworzą zaskakujący efekt wizualny. Ceglana ściana stanowi stylowe dopełnienie jasnej kuchni, stając się jej efektownym tłem. W takim pomieszczeniu, warto jednak zadbać o dobre oświetlenie, aby aranżacja pozostała jasna i przestronna.

W eleganckich wnętrzach, w których przeważają czarne meble, również te wykonane na wysoki połysk, często brakuje klimatycznego ciepła. Można je wprowadzić do kuchennej przestrzeni właśnie dzięki ceglanemu murowi, który można dodatkowo przemalować na biało. Takie rozwiązanie pozwoli rozjaśnić pomieszczenie i nadać mu domową atmosferę. Taką aranżację warto dopełnić blatami w śnieżnobiałym kolorze np. z konglomeratu Technistone w odcieniu Crystal Absolute White. Materiał ten jest łatwy w utrzymaniu czystości, wodo- i plamoodporny, dzięki czemu zachowuje swoje piękno na długie lata.

Biała cegła pasuje również do wnętrz nowoczesnych, w których dominują kolorowe akcenty wyposażenia. Pozwala ona z jednej strony zrównoważyć natłok barw, a z drugiej zachować spójność stylistyczną. Cegła przemalowana na biało, równie efektownie prezentuje się we wnętrzach aranżowanych w drewnie. Dzięki jej zastosowaniu kuchenna aranżacja nabiera naturalnego, a jednocześnie bardzo nowoczesnego wyrazu.