Rose Quartz i Serenity – kolory tego roku!

Według amerykańskiego Instytutu Pantone, w tym roku królują dwa kolory: Rose Quartz – łagodny róż oraz Serenity – kolor błękitnego nieba. Te pastelowe barwy wyróżniają się niezwykłą lekkością oraz łagodnością, stanowiąc idealne dopełnienie modnego, kobiecego wnętrza.

Inspiracje Pantone

Wyobraźcie sobie niebo o świcie w letni poranek. Słońce za chwilę wstanie, a w chmurach odbijają się już jego pierwsze promienie. Sklepienie przyjmuje kolor delikatnego błękitu z domieszką subtelnego różu. Taki widok doskonale oddaje tonację dwóch królujących w tym roku kolorów – Rose Quartz i Serenity – wybranych przez amerykański Instytut Pantone. Zarówno pierwszy, jak i drugi odcień jest bardzo delikatny, lekki i niezwykle spokojny. Kolory te, w odpowiednim otoczeniu, z powodzeniem mogą stanowić łagodne tło aranżacji lub pełnić rolę głównego akcentu kolorystycznego we wnętrzu. Odcień Rose Quartz inspirowany jest minerałem – kwarcem różowym, zwanym również „kamieniem miłości”. Jego spokojna aura ocieplana jest  domieszką tonów brzoskwiniowych. Z kolei barwa Serenity, dzięki swojej spokojnej, chłodnej tonacji, przywodzi na myśl odcień porannego, czystego nieba. Ciepły, kojący róż i chłodny oraz bardziej zdecydowany błękit zestawione mogą być ze sobą na zasadzie kontrastu, ale równie efektownie wyglądają rozdzielone.

Rose Quartz i Serenity świetnie sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, ale naszym zdaniem wyjątkowo atrakcyjnie prezentują się w nowoczesnych kuchniach, zarówno w roli dodatków, jak i wyposażenia. W nowoczesnych wnętrzach efektownie może prezentować się połączenie białej zabudowy na wysoki połysk z blatem w kolorze nawiązującym do delikatnego różu lub barwy nieba. W ofercie Technistone znajdują się powierzchnie konglomeratowe w wybarwieniach idealnie odzwierciedlających dwa najmodniejsze odcienie zaproponowane przez Instytut Pantone, a są nimi Starlight Red i Starlight Blue. Z całą pewnością doskonale podkreślą one wysublimowany charakter aranżacji oraz będą nas wprowadzać w dobry humor od samego rana. Ponadto za sprawą zawartych w nich drobinek kwarcu, szkła i zwierciadeł, dodadzą kuchennej aranżacji wiele blasku. Konglomerat kwarcytowy cechuje się efektownym designem, zgodnym z trendami panującymi w architekturze wnętrz, co więcej, posiada genialne właściwości użytkowe, uzyskane dzięki włoskiej technologii Breton, według której został wyprodukowany. Dzięki znikomej porowatości nie wchłania wody, nieprzyjemnych zapachów, a także cechuje się wysokim stopniem higieniczności. Parametry te odgrywają bardzo ważną rolę, zwłaszcza dla powierzchni, na której każdego dnia przygotowuje się posiłki.

Powierzchnie Technistone w wybarwieniach Starlight Red i Starlight Blue, nawiązujące do kolorów tego roku – Rose Quartz i Serenity, to strzał w dziesiątkę dla właścicieli nowoczesnych i funkcjonalnych kuchni.