Romans czerni i bieli

Zestawienie czerni i bieli to klasyczne połączenie, dodające każdemu wnętrzu elegancji i ponadczasowego szyku. Duet tych barw znakomicie sprawdzi się także w łazience, czyniąc z niej oryginalny i stylowy salon kąpielowy, w którym przebywa się z przyjemnością.

Planując aranżację łazienki w czerni i bieli należy przede wszystkim wziąć pod uwagę wymiary pomieszczenia, jego rozkład, a także obecność ewentualnych źródeł światła. Ciemne barwy optycznie pomniejszają wnętrze, natomiast jasne sprawiają, że wydaje się ono przestronniejsze. Dlatego jeśli w łazience znajdują się lustra, a także pokaźnych rozmiarów okno, można bez obaw zdecydować się na sporą ilość czerni. Jednak nawet wtedy należy pamiętać o odpowiednim doświetleniu całego pomieszczenia, które pozwoli na komfortową toaletę także wieczorem. Natomiast łazienki niewielkich rozmiarów, bez dostępu do naturalnego światła o wiele korzystniej wyglądać będą z przewagą jasnych odcieni, zestawionych na zasadzie kontrastu z dekoracjami lub drobnymi elementami wykończeniowymi w kolorze czarnym. Barwa ta może posłużyć wtedy także do wydzielenia konkretnych stref: kąpielowej lub sanitarnej.

Kolory czarny i biały ze względu na swoją uniwersalność oferują bardzo wiele możliwości aranżacyjnych. Operując tylko tymi dwoma barwami można stworzyć wnętrze zarówno klasyczne, jak i nowoczesne. Nowatorską, industrialną przestrzeń pozwala osiągnąć łączenie dużych płaszczyzn w kontrastowych barwach, np. wszystkich białych ścian i czarnej monochromatycznej posadzki. Takie pomieszczenie będzie sprawiało wrażenie uporządkowanego, harmonijnego, i niezwykle szykownego. Czerń to także podstawa stylu glamour. Wnętrze uzupełnione o mebelki w fantazyjnych kształtach, odbijające światło lakierowane fronty szafek, brokatowe fugi oraz dodatki w kolorze nasyconego różu stanie się prawdziwym królestwem współczesnej kobiety, która wie, czego chce. Kolejnym ciekawym pomysłem jest ułożenie posadzki w czarno-białą szachownicę, która może stać się bazą do aranżacji łazienki w stylu przedwojennego retro. Jak najbardziej pożądane są także wszelkie mozaiki, jak również oryginalne dekory, łączące elementy bieli i czerni. Elementy  dekoracyjne wprowadzić można pod postacią motywów florystycznych lub geometrycznych, nawiązujących do sztuki starożytnej Grecji lub Rzymu, które uczynią z łazienki prawdziwą łaźnię w stylu starożytnych epok.

Pamiętać jednak należy, że tak klasyczne i czyste połączenie jak duet czerni i bieli wymaga zastosowania tylko najwyższej klasy materiałów, które pomogą wyeksponować ponadczasowe piękno tych barw i zagwarantować ich olśniewający wygląd na długie lata. Konglomeraty kwarcowe są naturalnym surowcem, który pozwala na stworzenie niezapomnianych aranżacji, gdzie biel zachwyca nieskażonym blaskiem, a czerń intryguje  tajemniczą głębią.