Przewodnik po kolorach: Z czym się je kolor śliwkowy?

Kolor śliwkowy rzadko pojawia się w naszych wnętrzach, a jeśli już decydujemy się na jego wykorzystanie, sięgamy po jego bezpieczniejsze i bardziej stonowane odcienie – na przykład liliowe i fiołkowe. Co prawda jego zastosowanie wymaga odwagi, ale jeżeli umiejętnie wkomponujemy tę barwę w przestrzeń, nadamy jej pazura!

Hit sezonu!

Często unikamy koloru śliwkowego, ponieważ boimy się, że przytłoczy on nasze wnętrza. Co więcej, błędnie sądzimy, że nie pasuje do niego żadna inna barwa. Wbrew pozorom, odcień ten wspaniale komponuje się z jasnymi tonacjami takimi, jak: biel, krem i szarość, tworząc z nimi bardzo spójną, a zarazem radosną przestrzeń. Ponadto, dzięki zestawieniu tak energicznego koloru z tymi spokojniejszymi możemy być pewni, że nasza aranżacja nie stanie się mroczna, a pełna dobrego designu. Zwłaszcza, że kolor śliwkowy to jeden z najmodniejszych odcieni tego sezonu!

Stylizacje o smaku śliwki!

Kolor śliwkowy sprawdza się w prawie każdej estetyce. Nie tylko w stylach lubiących śmiałe i barwne elementy takich, jak: art deco czy boho, ale również w estetyce minimalistycznej, eklektycznej oraz klasycznej. Aby stworzyć stylizację idealną warto jednak zapoznać się z cechami rozpoznawczymi danej konwencji oraz dostosować proporcję śliwki do innych tonacji. Słodka, fioletowa kolorystyka doskonale zaprezentuje się na ścianach, na podłodze w formie dywanu, w postaci mebli oraz dodatków. Podobnie sytuacja wygląda z jaśniejszymi barwami, stanowiącymi stonowany kontrast dla tej nasyconej tonacji.

Do śliwkowych wnętrz…

Ciekawym rozwiązaniem może okazać się zestawienie śliwkowych akcentów z jasnymi odcieniami konglomeratów kwarcytowych Technistone. Elementy wykonane z tego materiału doskonale sprawdzą się w roli okładziny podłogowej, kominkowej czy blatów mebli: wysp kuchennych, barków lub stołów. Osobom preferującym białe kolory z pewnością do gustu przypadną materiały: Brilliant White o połyskliwej strukturze, śnieżnobiały Crystal Absolute White czy Noble Areti Bianco o rysunku przypominającym wygląd marmuru karraryjskiego. Zwolennikom kremowych tonacji spodobają się konglomeraty kwarcytowe: Crystal Royal w piaskowej tonacji albo Starlight Latte z wtopionymi drobinkami szkła i zwierciadeł, natomiast amatorom szarości: delikatna Harmonia Yosemite oraz imitujący beton architektoniczny Noble Concrete Grey.