Przeszklony taras – oryginalne przedłużenie salonu

Współczesne projekty architektoniczne stawiają przede wszystkim na otwartą przestrzeń. W tym celu salon zwykle łączy się z pomieszczeniami o innej funkcjonalności. Nowoczesnym rozwiązaniem jest zestawienie pokoju dziennego z przeszklonym tarasem.

Łączenie kuchni z salonem weszło już do kanonu rozwiązań budownictwa mieszkaniowego. Teraz, zgodnie z najnowszymi wskazaniami architektów, stawiać warto na stworzenie pomieszczeń jak najbardziej przestronnych i integrowanie salonu lub kuchni z tarasem. Takie rozwiązanie prezentuje się bardzo efektownie, co więcej jest naprawdę funkcjonalne!

W dzisiejszych czasach taras pełni bardzo ważną funkcję. Jest on miejscem, w którym możemy wypocząć, a także miło spędzić czas w gronie najbliższych. Aby jednak w każdą pogodę móc cieszyć się z każdej chwili na tarasie, dobrym pomysłem jest jego przeszklenie. Dzięki takiemu rozwiązaniu przedłużymy salon, a także wprowadzimy do wnętrza modernistyczny akcent. Przeszklony taras pozwala też na podziwianie pięknych widoków za szybą.

Podstawą aranżacji opartej na zestawieniu różnych pomieszczeń, w tym salonu z przeszklonym tarasem, jest dobór odpowiednich mebli, a także dodatków, które doskonale wkomponują się w stylistykę wielofunkcyjnego pomieszczenia. Równie ważny jest dobór zastosowanych materiałów wykończeniowych. Zarówno w salonie, jak i na wewnętrznym tarasie, można wykonać podłogę wykonaną z konglomeratu Technistone. Materiał ten wyróżnia się bardzo nowoczesnym wyglądem, dlatego doskonale sprawdzi się zarówno w salonie, jak i na tarasie. Ponadto konglomerat Technistone posiada bardzo dobre właściwości użytkowe, dzięki którym okazuje się być najlepszym rozwiązaniem do obu przestrzeni. Wśród zalet materiału znajduje się przede wszystkim wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania, o które nie trudno w przestrzeni pełniącej funkcję tarasu. Ponadto materiał ten jest łatwy w utrzymaniu czystości. Firma Technistone posiada bogatą ofertę wybarwień produktu, dzięki czemu ich materiał doskonale sprawdzi się w wielu sytuacjach projektowych. Włoska jakość i bogaty asortyment kolorystyczny to klucz do stworzenia wnętrza funkcjonalnego i atrakcyjnego!