Przegląd nowości od Technistone pod hasłem „Calacatta”

Crystal Calacatta Amnis oraz Crystal Calacatta Silva to najnowsze produkty Technistone, które w roku 2018 wzbogaciły kolekcję konglomeratów kwarcytowych Essential. Nowości powstały z fascynacji znanym i cenionym na całym świecie marmurem o nazwie Calacatta. Sprawdźmy, co kryje się za tym tajemniczym terminem!

Marmur Calacatta – piękno, które przebyło do nas z Włoch

Marmur Calacatta jest trudno dostępnym surowcem wydobywanym w jednym miejscu na świecie – okolicach miasta Carrara we Włoszech. Piękno tego materiału ukryte jest w wyraźnym rysunku żył zaznaczonych na jego czysto białym tle. Użylenia te mogą przyjmować zróżnicowaną kolorystkę począwszy od bardzo jasnych szarości przez kremy,  beże i złoto, a kończąc na brązie. Marmur Calacatta posiada niekwestionowane walory wizualne, jednak jak każdy naturalny kamień, posiada wiele wad pod kątem technicznym i użytkowym. Między innymi jest kruchy, podatny na zarysowania i zaplamienia, nieodporny na działanie kwasów, a z biegiem czasu może ulegać matowieniu. Wymaga także regularnej pielęgnacji i impregnacji, co na dłuższą metę może okazać się bardzo kłopotliwe i czasochłonne dla jego właścicieli. Poza tym jego cena jest bardzo wygórowana. Wiąże się to z ograniczoną ilością surowca, kosztami związanymi z jego wydobywaniem, a także transportem do danego miejsca na świecie. Z myślą o wszystkich miłośnikach rysunku tego drogocennego kamienia, firma Technistone wprowadziła do swojej oferty materiały Crystal Calacatta Amnis oraz Crystal Calacatta Silva. Do złudzenia przypominają one swoim wyglądem swój naturalny pierwowzór, jednak zdecydowanie przewyższają go pod względem właściwości, a przy tym można je kupić w dużo niższej cenie.

  • Save

Idealne odwzorowanie włoskiego kamienia

Konglomerat kwarcytowy Crystal Calacatta Amnis posiada piękne użylenia utrzymane w subtelnym, szarym wybarwieniu, natomiast Crystal Calacatta Silva w delikatnym odcieniu brązu. Crystal Calacatta Amnis swoim rysunkiem przypomina nieokiełznaną rzekę, która wije się po materiale w nieoczywisty, wyjątkowy sposób, z kolei Crystal Calacatta Silva nawiązuje do korzeni drzew – tak jak one dostarczają roślinie najważniejszych składników do przetrwania, tak żyły na tym materiale mogą symbolizować wytrzymałość i długotrwałe piękno konglomeratów kwarcytowych Technistone.

  • Save

Stworzone do wyjątkowych wnętrz…

Materiały Crystal Calacatta Amnis oraz Crystal Calacatta Silva, tak jak słynny włoski marmur Calacatta stanowią synonim niekwestowanego luksusu oraz wprowadzają do wnętrza ponadczasowy wyraz elegancji. Pomimo, iż produkty te kojarzą się z wyrafinowanymi przestrzeniami, świetnie prezentują się także w towarzystwie bardzo nowoczesnych elementów wyposażenia. Najnowsze konglomeraty kwarcytowe o typowym dla naturalnego kamienia rysunku, w zestawieniu z drewnem, prostymi meblami oraz designerskimi dodatkami kreują wnętrze wprost z klimatycznej Skandynawii, zestawione z połyskującymi detalami tworzą przestrzeń idealnie wpisującą się w szykowną konwencję Intense Chic, zaś na tle monochromatycznych tonacji tworzą bardzo minimalistyczną aranżację. Materiały Technistone posiadają wszechstronne zastosowanie – można wykorzystać je do wykonania obudowy kominka, blatu kuchennego lub łazienkowego, dekoracji ściennej czy wyłożenia posadzki. Bardzo ważnym aspektem, jeśli chodzi o wygląd dwóch nowych produktów, jest kwestia związana ze znakowaniem płyt, dzięki czemu można idealnie dopasować do siebie poszczególne elementy, tworząc bardzo spójną i harmonijną, a zarazem naturalną przestrzeń.

  • Save

Wygląd idzie w parze z jakością!

Oprócz niezaprzeczalnych walorów wizualnych, produkty Crystal Calacatta Amnis oraz Crystal Calacatta Silva posiadają doskonałe właściwości techniczne i użytkowe, dzięki czemu są w stanie sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów, a także stanowią konkurencję dla innych materiałów uzyskiwanych w procesie technologicznym, takich jak na przykład ceramika. Oferowane konglomeraty kwarcytowe są nienasiąkliwe, wysoce odporne na zarysowania, uszkodzenia mechaniczne, działanie wysokich temperatur, zaplamienia oraz kontakt z kawasami, a także posiadają antystatyczną powierzchnię, więc są bezpieczne nawet dla alergików. Ich pielęgnacja ogranicza się natomiast do przetarcia wilgotną szmatką lub mopem, zaś impregnacja jest zalecana znacznie rzadziej niż w przypadku naturalnego kamienia.

Każdy kto marzy o przeniesieniu do swoich wnętrz namiastki włoskiego piękna, może rozważyć wykończenie domu lub mieszkania materiałami Technistone Crystal Calacatta Amnis lub Crystal Calacatta Silva.

  • Save