Prysznic albo wanna – oto jest pytanie

Urządzając lub remontując łazienkę, często stajemy przed wyborem: kabina czy wanna? Podjęcie decyzji może okazać się szczególnie trudne dla posiadaczy małych łazienek, w których nie ma miejsca na oba rozwiązania kąpielowe. Jedno jest jednak pewne: zarówno wanna, jak i kabina prysznicowa wymagają eleganckiej oprawy.

Nie da się ukryć, że na wybór danego urządzenia sanitarnego duży wpływ ma metraż pomieszczenia. Właściciele większych łazienek mogą pozwolić sobie na ulokowanie w tym samym pomieszczeniu zarówno kabiny, jak i wanny. Dzięki temu przed pracą mogą wziąć szybki prysznic, a po ciężkim dniu – relaksującą kąpiel. Posiadacze niewielkich łazienek często rezygnują z wanny na korzyść natrysku, aby móc maksymalnie wykorzystać zaoszczędzoną przestrzeń i zwiększyć komfort użytkowania pomieszczenia. Poranny prysznic trwa zaledwie kilka do kilkunastu minut, dlatego kabina natryskowa świetnie sprawdzi się zwłaszcza, jeśli prowadzimy aktywny tryb życia i nie mamy czasu na długie kąpiele, a także w przypadkach, gdy każdego poranka do łazienki ustawia się kolejka domowników. Korzystając z natrysku zużywamy znacznie mniej wody, co sprawia, że jest to również bardziej ekonomiczne rozwiązanie. Co więcej, natrysk jest znacznie wygodniejszym rozwiązaniem dla osób niepełnosprawnych i starszych. Wybierając prysznic, możemy zdecydować się na kabinę z brodzikiem lub nowoczesną kabinę typu walk-in. W drugim rozwiązaniu strefa prysznica jest zamknięta za całoszklanymi ścianami, dlatego prezentuje się niezwykle efektownie.

Wanna jest świetnym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi, gdyż o wiele łatwiej wykąpać w niej pociechy. Jest również doskonałą alternatywą dla osób, które uwielbiają po długim dniu wziąć kąpiel w towarzystwie piany i cudownie pachnących olejków. Przy wannie można ponadto zamontować zestaw prysznicowy, a także zawiesić parawan. Na rynku dostępne są wanny prostokątne, okrągłe i narożne, więc każdy może dopasować model najlepiej odpowiadający rozkładowi wnętrza. Posiadacze dużych i przestronnych łazienek mogą zdecydować się na wannę wolnostojącą w owalnym kształcie. Ustawiona na środku łazienki ceramika sanitarna o opływowych kształtach stanowi doskonałą dekorację pomieszczenia, bez względu na to czy jest ono urządzone w stylu retro czy nowoczesnym. Aby tradycyjnej wannie nadać bardziej ekskluzywny wygląd, można zabudować ją płytami, np. z konglomeratu. Doskonale w tej roli odnajdzie się materiał Technistone, który jest odporny na wilgoć i zmiany temperatur. Konglomerat Technistone jest także łatwy w utrzymaniu czystości, dlatego gwarantuje maksimum higieny. Płyty Technistone doskonale sprawdzą się także jako okładzina podłogowa. Bogata paleta kolorystyczna otwiera szerokie możliwości tworzenia dowolnych efektów estetycznych. Aby optycznie powiększyć małą łazienkę, można wykonać posadzkę i wnętrze kabiny z płyt w jasnym odcieniu Crystal Polar White. W większych łazienkach natomiast doskonale zaprezentuje się połączenie bieli z modnym odcieniem szarości Crystal Anthracite. Takie zestawienie pozwoli stworzyć bardzo harmonijną i nowoczesną aranżację.