Projektujemy kominek z Technistone!

Rozpalony ogień w kominku to niezastąpiony element jesiennych i zimowych wieczorów dla wielu z nas. Podpowiadamy o czym należy pamiętać projektując go oraz inspirujemy do wykończenia go materiałem Technistone.

Kilka przydatnych informacji

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów wkładów kominkowych. To jaki wybierzemy zależy od naszych potrzeb. Zgodnie z przepisami kominek z płaszczem wodnym lub z systemem dystrybucji gorącego powietrza może pełnić rolę podstawowego źródła ciepła. Jest to praktyczne rozwiązanie ponieważ aż ok. 80% ciepła wytworzonego w palenisku trafia do pomieszczenia. Będąc na etapie projektowania domu, mamy dużo większe możliwości związane z tym, gdzie go usytuujemy. Jeśli jednak decydujemy się na jego stworzenie dopiero podczas remontu to musimy pamiętać o tym, aby znalazł się on możliwie blisko komina.

  • Save

Obudowa kominka – jakie właściwości?

Wybierając materiał do obudowania kominka, musimy wziąć przede wszystkim pod uwagę jego właściwości użytkowe, takie jak trwałość, odporność na wysoką temperaturę, zarysowania i uszkodzenia mechaniczne oraz łatwość w utrzymaniu czystości. Na  rynku dostępnych jest wiele materiałów, z których możemy wykonać okładzinę kominkową, jednakże trudno jest znaleźć produkt, który będzie spełniał wszystkie te kryteria. Wyjątkowym produktem okazuje się być jednak kamień udoskonalony technologicznie, czyli konglomerat kwarcytowy Technistone. Materiał ten nie tylko posiada wyżej wymienione właściwości, ale również dostępny jest w wielu kolorach i wzorach, a także jest łatwy w obróbce, więc można docinać go do dowolnych rozmiarów i kształtów, co umożliwia idealnie dopasowanie go do każdej wizji projektowej.

  • Save

Obudowa kominka – jaki design?

Jeśli cenimy sobie elegancję i naturalne piękno, postawmy na obudowę kominka wykonaną z materiałów linii Noble lub Serenity, natomiast gdy chcemy dodać naszym wnętrzom nieco blasku – Starlight. Produkty linii Noble i Serenity przypominają autentyczne kamienie, a przy tym dostępne są w modnych odcieniach bieli, beżów, brązów, szarości i czerni. Materiały pochodzące z kolekcji Starlight posiadają natomiast wtopione w swój skład drobinki szkła i luster, dzięki którym efektownie się mienią, stanowiąc stylową ozdobę pomieszczenia. Ponadto również dostępne są w kilku opcjach kolorystycznych.