Powrót do lat 80. czyli Memphis we wnętrzach!

Styl Memphis łączy w sobie abstrakcyjne wzory, energetyczną kolorystykę, eklektyzm i geometrię.  Był on bardzo popularny w latach 80. XX wieku, a teraz w odświeżonej wersji wraca do naszych wnętrz, wprowadzając do nich nieco awangardy.

Szaleństwo w Twoim wnętrzu

Styl Memphis skierowany jest do osób lubiących niekonwencjonalne i zaskakujące połączenia. Głównym założeniem takich aranżacji jest zabawa formą, kolorami i wzorami, łamiąc schematy i puszczając wodze fantazji. To całkowite przeciwieństwo stonowanego minimalizmu. Tu rządzi zasada: „więcej znaczy lepiej!”. W tej estetyce śmiało możemy łączyć tanie materiały, takie jak plastik z luksusowymi dodatkami czy wykończeniami. Dominujące kolory to tutaj kanarkowa żółć, soczysta zieleń, turkus, amarant oraz intensywna czerwień. Fotel Ludwika postawiony na barwnym dywanie w geometryczne wzory lub plastikowa lampa na marmurowej podłodze – w stylu Memphis wszystkie chwyty dozwolone! Należy jednak pamiętać o zachowaniu dobrego smaku, aby zamiast odrobiny szaleństwa we wnętrzu, nie uzyskać wrażenia kiczu.

  • Save

Powrót w odświeżonej wersji

Chociaż wciąż szalony to jednak już nie tak bardzo lat kilka dekad temu. Memphis powrócił do naszych wnętrz, ale w odświeżonej wersji. Teraz stawiamy na zabawę formą, kolorami i wzorami na stonowanym tle – mowa o podłogach i ścianach. Eklektyczny wystrój, meble, tkaniny i dodatki w energetycznych kolorach i o abstrakcyjnych oraz geometrycznych wzorach doskonale prezentują się na zasadzie kontrastu na tle białych, kremowych i jasno szarych powierzchni. Tak więc ciekawym rozwiązaniem w aranżacjach Memphis okazuje się wyłożenie podłogi, udekorowanie ścian czy obudowanie kominka materiałem Technistone właśnie w takich wybarwieniach. Osoby pragnące nadać wnętrzu nieco eleganckiego wyrazu zainteresuje kolekcja Noble, w skład której wchodzą między innymi, takie materiały jak: Noble Areti Bianco, Noble Lusso Champagne, Noble Carrara oraz Noble Supreme White powstałe z fascynacji włoskim marmurem Cararra lub Serenity, która składa się z dwóch materiałów będących wierną kopią marmuru Calcatta: Crystal Calacatta Amnis i Crystal Calacatta Silva. Połączenie wyglądu tych szlachetnych kamieni z plastikowymi elementami znakomicie wpisze się w główne założenia stylu Memphis. Ponadto takie powierzchnie będą stanowiły bardzo efektowne i łagodne tło dla szalonych elementów wyposażenia i dodatków.