Powabnie ciemna, kusząca i piękna

Wiadomo powszechnie, że neutralne barwy to w kwestii aranżacji wnętrz bezpieczna przystań. Pasują praktycznie do wszystkiego i zdecydowanie łatwiej jest dokonać wyboru między odcieniem śnieżnobiałym i waniliowym, niż dać się wciągnąć w szalony wir kolorówůn  objektu ví, co chce.a pracovní desce,chyně. Możliwe wtedy, że jeśli nie zabraknie Wam odwagi, skusicie się Państwo kolor okra albo beż wielbłądzi. Oczywiście wszystkie te odcienie są niesamowicie przyjemne w odbiorze, jednak czy po krótkim czasie nie będą zbyt monotonne? Ciemniejsze odcienie wciąż zyskują nowych zwolenników. Być może na trendy 2020 roku wpłynął również fakt, że spędziliśmy w naszych domach więcej czasu, niż kiedykolwiek wcześniej i dlatego teraz tęsknimy za zmianami!

Niezależnie od powodów – czas pozbyć się uprzedzeń dotyczących mrocznych wnętrz i wkroczyć w nieodkryty świat czerni.

Oto kilka cennych wskazówek, jak najlepiej cieszyć się ciemnymi wnętrzami.

 

  1. Wielkość nie ma znaczenia

Powszechnym mitem jest twierdzenie, że czarne lub ciemne kolory nadają się do przestronnych, ale bynajmniej nie małych pomieszczeń. Dlatego też do optycznego powiększenia pomieszczeń stosuje się zwykle jasne abażury i lustra. Ale dlaczego nie zrobić tego dokładnie na odwrót i nie zaprezentować z dumą małego pokoju z całą jego wyjątkowością? Nawet mała, czarna łazienka z dumą zachowa swoje wymiary i nada przestrzeni wyjątkową osobowość. Z drugiej strony, jeśli macie Państwo w swoim mieszkaniu lub domu duże pokoje, ciemniejsze dekory dopełnią ich ciepłą i przytulną atmosferę.

 

  1. Gra kontrastów

Klasyczny kontrast to połączenie czerni i bieli. To ponadczasowy evergreen skazany na sukces w aranżacji wnętrz. Czarne blaty kuchenne, podłogi czy backsplash mówiąc krótko są bardzo stylowe. Ciemniejsze kolory kontrastują również z innymi materiałami, takimi jak jasne drewniane szafki, które swoim naturalnym wyglądem doskonale uzupełniają ciemną martwą naturę. Metalowe elementy odbijać się będą w ciemnych kolorach w olśniewającym tańcu. Rady dla odważnych: Jeśli chodzi o ściany czy akcesoria możecie Państwo zdecydować się na więcej kolorów. Jeśli będą rozmieszczone w przemyślany sposób, rozjaśnią czarne pomieszczenie.

 

Pearl Rocca - prywatna rezydencja
  • Save

Mała przestrzeń z wielką osobowością(TechniStone® Pearl Rocca)

 

  1. Pozwólcie Państwo wypłynąć sztuce

Artefakty i obrazy w ramach wyglądają wprost oszałamiająco na czarnej ścianie. Z drugiej strony cokolwiek na ciemnym płótnie sprawi, że sztuka klasyczna stanie się charakterystycznym pop-artem, od którego nie można oderwać oczu. To sprawia, że dekoracje naścienne stają się swoistym punktem stycznym całej ściany. Kiedy zbliża się wieczór to oświetlenie pomoże stworzyć magiczną atmosferę i stworzy przepiękną grę cieni w nieoczywistych kształtach.

 

  1. Stwórzcie homogeniczną całość

Poszczególne pomieszczenia połączyć można używając tego samego koloru lub materiału w kilku różnych zastosowaniach.  Matowe czarne ramy okienne i półki biblioteczne noszą ślady tajemnicy. W otwartych kuchniach można użyć ciemnego materiału na kuchenną wyspę, która oddzieli się od reszty pomieszczenia i stanie się tronem króla kuchni. Idealnie do tego celu nadaje się kamień kompozytowy, który znajdzie zastosowanie w blatach kuchennych, parapetach czy na stole kuchennym. Końcowy efekt przekonuje, że właściciel wie, czego che.

 

Pearl Lava w kuchni
  • Save

Centrum czystego designu w domu (TechniStone® Pearl Lava)

 

  1. Zafundujcie sobie gwiezdny spektakl

Niech ciemny mebel stanie się centrum pomieszczenia. Zachęcamy do zastosowania ciemnego kamienia o wyraźnej strukturze na całą ścianę w korytarzu. Wasi goście zostaną urzeczeni już przy wejściu – wielkość i piękno kamienia każdy podziwia podobnie jak dzieła sztuki. Jeśli schody też zostaną ubrane w czerń, optycznie wystąpią do przodu wraz z czarną podłogą i przenikną dom tworząc unikatową jedność. 

  1. Zrozumienie tekstury

Przestrzeń zrównoważyć można kombinacjami różnych tekstur i powierzchni. Przy ciemnych meblach, warto poeksperymentować z różnymi tkaninami w celu osiągnięcia głębi pomieszczenia. Należy zwrócić uwagę na ogólne wrażenie, matowe powierzchnie stworzą zupełnie inną atmosferę. Ciemny kamień z wyraźna strukturą powierzchni pokreśli walory łazienki czy kuchni.

 

Pearl Delta płytki ścienne
  • Save

Ściana wystąpi w przód dzięki ciemnym odcieniom (TechniStone® Pearl Delta)

 

Czasy, kiedy musimy trzymać się reguł w aranżacji wnętrz należą już do przeszłości. Małe pomieszczenia nie muszą być jasne. Czerń może być wesoła, ekscytująca i piękna. Przecież ulubiona mała czarna nigdy nie wyjdzie z mody. Dlaczego więc mielibyśmy obawiać się zastosowania tych ponadczasowych elementów w swoich wnętrzach?

Inne inspiracje dotyczące aranżacji wnętrz odnaleźć można pod adresem TechniStone®