Postanowienia noworoczne dla Twojego domu

Nowy Rok to dla większości z nas moment nowych postanowień. Ci, którzy kochają swój dom i którym zależy, żeby był zawsze piękny, potrzebują nie tyle postanowień, co dobrego planu!

Plan porządków

W codziennym zabieganiu łatwo zapomnieć o rutynowych porządkach co sprawia, że w wolną sobotę trzeba przeprowadzić generalne sprzątanie. Jeśli rozpiszemy sobie plan porządków na każdy dzień, życie stanie się o wiele prostsze, a nasz dom piękniejszy. Możemy sami sporządzić taką rozpiskę według naszych potrzeb i wielkości mieszkania, albo skorzystać z gotowych planów, jakich wiele znajdziemy w Internecie. Takie planowanie skutkuje tym, że jednorazowo wykonujemy znacznie mniejszą ilość pracy, a otrzymujemy o wiele lepsze efekty końcowe.

Dbanie o materiały

Jeżeli w naszym domu wykorzystujemy wiele różnych materiałów wykończeniowych, łatwo pogubić się w odpowiednich środkach do pielęgnacji każdego z nich. Rozpiszmy to sobie i zaopatrzmy się  w odpowiednie produkty na cały rok. Lepiej unikać uniwersalnych preparatów „do wszystkiego”. Natomiast na pewno warto zainwestować w materiały, które są łatwe w codziennej pielęgnacji oraz na długo zachowują swój pierwotny wygląd, takie, jak np. konglomeraty kwarcytowe. Do codziennej pielęgnacji konglomeratu Technistone wystarczy szmatka z mikrofibry z dodatkiem delikatnego płynu do czyszczenia, a dla utrzymania połysku zalecany jest środek TS Orange Cleaner.

Planowanie remontu

Planujesz remont w tym roku? Zaplanuj go dobrze i odpowiednio wcześniej. Pomyśl, jakie czynności związane z remontem podejmiesz i na ile miesięcy/tygodni wcześniej je rozpoczniesz. Daj sobie kilka tygodni na wybór projektu i zrób dokładne rozeznanie w cenach i dostępności interesujących Cię produktów. Weź pod uwagę, że na niektóre elementy będziesz musiał czekać dłużej. Rozplanuj przeniesienie i odpowiednie przechowywanie przedmiotów z remontowanego pomieszczenia. Zaopatrz się w folie ochronne i zorganizuj miejsce do przechowywania materiałów budowlanych tak, aby nie przeszkadzały one w codziennym życiu.

Dekoracje sezonowe

Skompletuj i umieść w osobnych pojemnikach dekoracje, których użyjesz w następujących po sobie porach roku. Kiedy nadejdzie czas wystarczy, że wyciągniesz odpowiednie elementy i Twoje mieszkanie odmieni się w mgnieniu oka!