Porządek na… wyciągnięcie szuflady!

Coraz częściej szuflady stanowią nieodłączny element zabudowy kuchennej. Ich posiadacze mogą pozwolić sobie na uporządkowanie wszystkich przyborów kuchennych, wygodne przechowywanie talerzy, garnków, a także innych drobiazgów.

Jeszcze kilka lat temu szuflady służyły wyłącznie do przechowywania sztućców lub innych drobnych utensyliów. Obecnie sytuacja nieco się zmieniła, ponieważ coraz częściej standardowo otwierane szafki zastępuje się szufladami, w których można przechowywać nie tylko te mniejsze akcesoria kuchenne, ale również talerze, garnki, produkty żywnościowe, a nawet pojemniki na odpady. Wnętrza, w których przeważają segmenty z szufladami prezentują się bardzo efektowanie, zatem w tym przypadku ergonomia idzie w parze z estetyką.

Wybierając segmenty z szufladami, należy wziąć pod uwagę ich wielkość, tak, aby wszystkie przedmioty swobodnie się w nich zmieściły. Szuflady na sztućce nie muszą być wysokie. Wystarczy 10 – 16 cm, odpowiedni wkład służący do segregacji i… porządek gwarantowany! Szuflada w takim rozmiarze sprawdzi się również jako przechowalnia przypraw oraz innych małych kuchennych drobiazgów. Zastosowanie szuflad służących do przechowywania talerzy oraz garnków jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, ponieważ w ten sposób możemy uniknąć poszukiwania danego naczynia w głębiach standardowych szaf oraz nie musimy wyciągać wszystkiego, aby dostać się do wybranego naczynia. Tego typu szuflady powinny być jednak dużo wyższe oraz posiadać mechanizm o podwyższonym udźwigu, najlepiej do 50 kg. W celu uniknięcia przesuwania się naczyń podczas zamykania szuflad, warto dno mebla wyłożyć matą antypoślizgową. Dobrym pomysłem jest także ulokowanie w szufladach ruchomych wkładów na talerze, dzięki czemu dostęp do zastawy będzie dużo łatwiejszy. Osoby, dla których ergonomia w kuchnia odgrywa główną rolę, powinny wykorzystać przestrzeń pod zlewem i w tym miejscu stworzyć szufladę na pojemniki na odpady. Dobrym pomysłem jest też wykonanie niskiej szuflady bezpośrednio pod piekarnikiem, gdzie można przechowywać płaskie naczynia lub przyrządy do obsługi urządzenia.

Segmenty z szufladami prezentują się bardzo nowocześnie, dlatego, aby zadbać o efektowny wygląd kuchennej aranżacji, warto starannie dobrać również inne elementy wyposażenia. Obecnie hitem na rynku wnętrzarskim są białe meble kuchenne wykonane na wysoki połysk. Z taką zabudową doskonale komponują się konglomeratowe blaty TECHNISTONE w odcieniu Crystal Absolut White. Posiadają one antybakteryjną powierzchnię, są łatwe w utrzymaniu czystości, co więcej, są wodo- i plamoodporne, więc idealnie sprawdzą się w kuchni. Produkty TECHNISTONE są odporne na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne, więc z pewnością, będą cieszyć oko wiele lat!