Pop-art w Twoim wnętrzu!

Pop-art to styl, który pobudza swoimi kolorami oraz nowatorską formą. Jego głównymi wyznacznikami są elementy komiksowe i graficzne, stanowiące nieszablonowe dopełnienie wnętrz zaaranżowanych w każdej konwencji.

Na samym początku warto wspomnieć, że pop-art narodził się w latach 60. XX wieku. Za kolebkę tej stylistyki uważana jest Wielka Brytania i Stany Zjednoczone, ponieważ to w tych państwach najwcześniej rozwinęła się popkultura, stanowiąca bazę opisywanego stylu. Choć minęło wiele lat, pop-art powraca na salony, kreując wnętrza pełne humoru i dystansu.

Symbole charakterystyczne dla stylu pop-art to przede wszystkim wszelkiego rodzaju motywy komiksowe, plakaty i graffiti lub stylizowane, wielobarwne portrety gwiazd kina i estrady. Ale do pop-artu można zaliczyć również multikolorowe dekoracje, niekoniecznie o charakterze figuratywnym. Najważniejsze jednak, aby wyróżniały się one intensywnością barw oraz niecodzienną formą. Elementy pop-artowe zastosowane we wnętrzu dodają mu intrygującego akcentu oraz wiele pozytywnej energii. Doskonale sprawdzą się one w każdym pomieszczeniu naszego domu, jednak wyjątkowo ciekawym pomysłem może okazać się zastosowanie ich w łazience.

Aby uwypuklić przedstawiane motywy, pop-art najlepiej zestawić z mniej barwnymi elementami. Interesującym rozwiązaniem może być zestawienie wielobarwnych paneli dekoracyjnych z monochromatyczną, minimalistyczną łazienką utrzymaną w białej tonacji. Kolorowe ozdoby w połączeniu ze stonowanymi elementami wyposażenia np. ze śnieżnobiałymi powierzchniami Technistone w odcieniu Crystal Absolute White wykreują wnętrze pełne dobrego smaku, a przy tym wyróżniające się unikalnym designem. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby wnętrza urządzić w totalnym stylu pop-art.. Pamiętać jednak należy, że jest to wymagająca stylistyka i zdecydowanie bardziej pasuje do nowoczesnych wnętrz jako ich humorystyczne dopełnienie.

Wnętrze utrzymane w konwencji pop-art powinno przede wszystkim przykuwać wzrok. Ważne jest jednak też, aby spełniło ono wszelkie wymogi funkcjonalności. Stąd też wybór materiałów Technistone okazuje się być bardzo trafny.